1. Ana Sayfa
  2. Yaşam-Ekonomi
  3. Karın Kası Nasıl Yapılır? Evde Karın Kası Nasıl Çıkartılır?

Karın Kası Nasıl Yapılır? Evde Karın Kası Nasıl Çıkartılır?

karin kasi

Karın Kası Nasıl Yapılır?

İnsanlar genellikle kış aylarında vücudun hareketliliğini sağlamak ve yaza daha dinamik girmek amacıyla spora başlamaktadır. Yaza daha fit ve sağlıklı girmek isteyenler için karın kasları oldukça önemlidir. Karın kaslarını evde ya da spor salonunda yapacağınız hareketlerle çıkarmanız mümkün. Bunun için ilk olarak ideal kiloya ulaşmanız gerekmekte ve karın bölgenizde bulunan yağı eritmeniz gerekmektedir. Spor salonuna gidecek vaktiniz yok ve ideal kiloya ulaşmış iseniz evde de alet kullanmadan karın kası çıkartabileceğiniz hareketler bulunmaktadır. Bu makalemizde sizlere alet kullanmadan evde kolay ve hızlı bir şekilde yapabileceğiniz karın kası çıkarma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Evde Karın Kası Nasıl Çıkartılır?

Mekik Çekmek: Karın kası çıkarmak için yapılabilecek en güzel hareketlerden bir tanesidir. Bu hareketi yapmak için düz bir zemin üzerine sırt üstü uzanarak dizlerinizi kırın ve ayak tabanlarınız yere basacak şekilde omuz hizanızda uzatın. Ellerinizi ensenize alarak ayaklarınızı yerden ayırmadan kalkıp tekrar yatın. Bu hareketi uygularken kalkarken nefes alıp yatarken nefes vermeniz gerekmektedir. Bir süre sonra karın kaslarınızın ağrımaya başladığını göreceksiniz. Bunu düzenli olarak yapmanız takdirinde karın kaslarına rahatlıkla kavuşabilirsiniz.

Plank Duruşu: Bu duruşu sağlamanız sizlerin tüm karın kaslarınızın çalışmasını sağlayacaktır. Bu hareketi uygulayabilmek için yere yüz üstü yatın, sonra dirseklerini kırın ve parmak uçlarınızın üzerine kalkarak vücudunuzu kaldırın. Bu şekilde 10 saniye kadar bekledikten sonra yere uzanın ve bu hareketi 4-5 periyot kadar tekrar edin.

Twist Hareketi: Bu hareketi uygulamanız sizlerin yan karın bölgenizde bulunan yağların erimesine ve şekillenmesine neden olacaktır. Oturarak ayaklarınızı omuz hizasında açın dirseklerinizi kırarak alt gövdenizi hiç oynatmadan sağa ve sola hareket etmeyi deneyin.

Yukarıda belirttiğimiz hareketler evde alet kullanmadan karın kası çıkartmanızı sağlayacak hareketlerdir. Bunları düzenli olarak yapmanız halinde istediğiniz karın kaslarına ulaşacaksınız. Bunun yanı sıra karın kası çıkartmak için düzenli ve sağlıklı beslenmeye de oldukça önem vermeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan İşkur Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde işkur başvuruları ne zaman, işkur başvurusu nasıl yapabilirim ve işkur başvurusu nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap