1. Ana Sayfa
  2. Sınavlar
  3. Asla Pes Etme – Sınava Girecek Öğrenciler İçin Motivasyon Yazısı

Asla Pes Etme – Sınava Girecek Öğrenciler İçin Motivasyon Yazısı

motivasyon

Serinin ilk yazısı: https://www.kadioglublog.com/kendine-odaklan-sinava-girecek-ogrenciler-icin-motivasyon-yazisi/

Arkadaşlar yeni bir yazıyla karşınızdayız. Malum sınav sonuçları açıklandı. Bu sınav sonuçlarına bakarak insanların üzüntülerini ve yakarışlarını dinleyerek hiçbir yere ulaşamayacağımızı bir kere söyleyelim. Biz her zaman önümüze bakmak zorundayız. Motivasyonumuzu her zaman kalbimizden aldığımız şevkle güçlendirmeli ve Her şeyimizi geleceğimiz uğruna yatıracağımızı Unutmamalıyız. Yakın çevremizden soruların çok zor olduğunu duyduğunuzu anlar gibiyim. Her şeyden önce Çalışan insanın yapabileceği türden sorulardır. Bunu göz önünde bulundurup, emeklerimizi bu uğurda verirsek her şeyin daha iyi olacağına inanmalıyız. Neden sınav sonuçları üzerinde vurgu yaptığımı Sınav sonuçlarını gördüğünüzde anlayacaksınız.

İlk yazımızda kendimizi odaklanmanın ne kadar önemli bir olay olduğunu vurgulamıştık. İşte bu vurgunun ne kadar işe yarayacağı tam şu anda size bağlı. Yahu zaten SORULAR zor olacak hatta daha zor olacak diyerek kendimizi bir kenara çekmenin bir anlamı olmadığını seneye eğer çalışmazsanız, dirsek çürütmediyseniz, daha iyi anlayacaksınız. Arkadaşlar sözüm o ki hayatta zor şey yoktur. Çalışılmayan istenmeyen şey vardır. Ve başarı isteyerek olan bir şeydir. Başarı istenmediği yerde bir bardak çay bile içmez. Yolun üzerindeki istenmediği eve uğramaz. Başarı sevgilinizdir arkadaşlar. Her türlü nazına, her türlü olumsuzluğuna katlanırsınız sonunda onunda iyi bir eş olacağını size garanti ediyorum. Sakın pes etmeyin. Sakın gezenlere aldanıp her şeyi bir kenara vurmayın. Eğer çalışırsanız seneye bu vakitte gerçekten hakkınızla gezebileceğimizi unutmayın. Hepinizi dayanıklı yüreklerimizden selamlıyorum.

Yazan: Hasan Dural

Bir önceki yazımız olan Sınav Günü Yapılması ve Yapılmaması Gereken Şeyler başlıklı makalemizde sınav günü ne yapılmamalı, sınav günü ne yapmalı ve sınav günü yapılmaması gereken şeyler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap