1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Kesinlikle İzlenmesi Gereken Efsane Film Serileri

Kesinlikle İzlenmesi Gereken Efsane Film Serileri

matrix

Film izlemek hem bir keyif hem de eğlenceli zaman geçirmenin en iyi yöntemi. Sektör kurulduktan bu yana farklı kategorilerde binlerce film beyaz perdeye aktarılmış ve kişilerin kendi zevklerine uygun filmler seçilerek izlenmiştir. Klasikleşen bazı filmler izlendikçe yeniden izleme isteği doğurmuştur. Bu filmler seri haline dönüşünce çok daha izlenme rekoru kırmıştır. İşte sinemaseverlerde iz bırakan o efsane seri filmlerden bazıları

1- Matrix

Seri halinde devam eden bu filmde en çok izlenen filmler arasında yerini uzun süre koruyacak gibi. Gerçeklik ile gerçeklik ötesi üzerine kurulu film aksiyon ve macer severler için harika.

2- Terminatör

Seri halinde gösterime giren film 1984 yılında ilk bölüm ile ekrana gelmiş ve müthiş beğeni toplamıştır. Geleceğin robot savaşları üzerine kurulu film her serisinde severek izlenmiştir.

3- Baba

Seri olarak beyaz perdeye aktarılan filmi es geçmek yanlış olur. Sinema tarihinde bir kült olan film her dönem izlenecek bir yapıt. Konusu bir kitaptan alınarak senaryolaştırılan film mafya ailesinin yaşantısını konu almaktadır.

4- Rocky

Silvester Stallone’nin önemli katkı sağladığı seride dövüş, savaş ve entrikalar üzerine 6 ayrı film konusu ile seri oluşturmuş ve film kültünde yer almayı başaran seri filmler arasında olmuştur.

5- Hababam Sınıfı

Türk sinema tarihinin en eğlenceli ve öğretici filmi Hababam Sınıfı filmi de efsaneler arasında yer alacak filmlerdendir. Unutulmaz oyuncuları kadrosunda toplamayı başaran film Ertem Eğilmez tarafından senaryo edilmiş ve müziğinden konusuna Türk sinema tarihine damga vurmuştur.

6- Testere

Sinemaseverlerin ilk aklına gelecek olan filmler arasında ilk sıralarda olan testere filmi vizyona girdiği anda binlerce izleyici tarafından izlenmiştir. Konusu korku ve aksiyon üzerine kurulu olan film kurbanları ile oyun oynayan bir seri katili anlatmaktadır.

7- Maymunlar Cehennemi

1968 yıllının filmlerinden olan ve konusu ile gerçek baş yapıtlar arasında yer alan film serisi maymunların yer aldığı bir merkeze düşen Astronot Taylor’un hikayesini konu almaktadır

8- Mumya

Gösterildiği yıllarda izlenme rekoru kıran seri filmlerden bir diğeri olan mumya Mısır’da kehanetler üzerinden bilimsel bir çalışma esnasında lanetli mumyaların uyanışı üzerine kuruludur.

9- Buz Devri

Günümüz filmleri arasında seri olmayı başaran buz devri 4 konu olarak beyaz perdeye yansımıştır. Ülkelerinden ve hayatlarından memnun olan bir dünya toplumunun ülkelerinin buzullaşması konusu üzerine kurulmuştur. Buzullar yüzünden ülkelerini terk etmek ve güneye gitmek zorunda kalan bu toplumun yaşadığı olaylar konu edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yeni Başlayanlar İçin En İyi Animeler başlıklı makalemizde anime, en iyi animeler ve en iyi animeler 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap