1. Ana Sayfa
  2. Bakım-Sağlık
  3. Kış Aylarında Gribe ve Yüz Felcine Dikkat Edin!

Kış Aylarında Gribe ve Yüz Felcine Dikkat Edin!

kisin dikkat edilmesi gerekenler

Mevsim geçişlerinde başlayan yoğun salgınlar kış aylarında da oldukça fazla görülmektedir. Her ne kadar insan bünyesi mevsim geçişlerinde kendine özel tedbirler alsa da bazen bu tedbirlerin yetersiz kaldığı kişinin hastalandığı ya da bir salgına yenik düştüğünü görebilmekteyiz. Sizlerde kış aylarında meydana gelen hastalıklar ve cilt problemlerinden kurtulmak istiyorsanız sağlığınıza son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Sizler için bu makalemizde kış aylarında dikkat edilmesi gereken bazı noktaları açıkladık.

Kış Aylarında Gribe Dikkat Edin

Grip virüs gibi yaygın bir hastalıktır. Özellikle kış aylarında gribe mutlaka dikkat edilmelidir. Grip, kişiden kişiye bulaşır ve birçok sorunu da beraberinde getirmektedir. Solunum yollarından kaynaklanan bir durumdur. Grip beraberinde burun akıntıları, öksürük, halsizlik ve ateş gibi sorunlarında ortaya çıkarmaktadır. Grip gün içinde sizleri yorgun ve vücut direncinizi azaltabilir. Grip genel olarak bakıldığı zaman başka yerlere ve sürekli temas halinde vücuda tutulduğu zaman bakterilerin vücuda girmesine yol açar. Buda gribi ortaya çıkarır. Bu sebeplerden dolayı gripten korunmanın en büyük etkisi eller mutlaka temiz ve hijyenik tutulmalıdır.

Kış Aylarında Yüz Felcine Dikkat Edin

Keskin kış soğuklarında son dönemlerde en fazla meydana gelen problemlerden birisi de yüz felcidir. Bu problemin önlenmesi için kesinlikle çok sıcak bir ortamdan soğuk bir ortama geçerken dikkat edin. Aksi halde yüzünüzde yer alan kaslarınız soğuğa karşı korumaya geçerek kısmi olarak kasılmalara neden olabilmektedir. Eğer çok soğuk bir ortamda çalışmanız gerekiyorsa atkı gibi yüzünüzü soğuğa karşı koruyucu giysiler giymeniz sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Uyku Bozuklukları Ve Uyku Stresi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap