1. Ana Sayfa
  2. Yaşam-Ekonomi
  3. Kışın Yapılabilecek Sporlar ve Aktiviteler

Kışın Yapılabilecek Sporlar ve Aktiviteler

kis ayi

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte çeşitli aktivitelere katılmak ve kış sporlarının keyfini çıkarmak isteyenler için ülkemizde tercih edebilecekleri pek çok tatil beldesi bulunmaktadır. Sadece kış aylarında yapılabilecek çok eğlenceli kış sporları bulunmaktadır. Eğer sizlerde kış ayları için yapılabilecek sporları merak ediyorsanız bu yazımız tam sizlere göre, sizlerde önereceğimiz spor aktivitelerine katılarak kış aylarını eğlenceli bir şekilde spor yaparak geçirebilirsiniz.

Sizler İçin Kışın Yapılabilecek Sporları listeledik;

Kayak: Kış sporları denilince vazgeçilmezler arasında kendisini yazdıran bir spordur. Ülkemizde yer alan pek çok kış turizm merkezi kayak yapmanız için olanak sağlamaktadır.

Buz Pateni: Buz pisti üzerinde ya da buz gölü üzerinde yapabileceğiniz çok zevkli kış sporlarından bir tanesidir. Ülkemizde kış aylarında şehir merkezlerinde kurulan pistler üzerinde ya da kış turizmine sahip tatil beldelerinde bu aktiviteyi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kızak: En bilindik ve geleneksel kış sporlarından bir tanesidir. Kızak geçmişten günümüze ülkemizin en eğlenceli kış sporu aktiviteleri arasında yer almaktadır. Kayak merkezlerinde oluşturulan pistlerde hem aileniz ile beraber hem de tek başınıza bu aktiviteyi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Balık Tutma: Kış aylarının gelmesi ile birlikte pek hareketli bir spor olmasa da eğer balık tutmayı seviyorsanız buzul gölleri civarında bunu gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Kar Kayağı: Kaykayın kar üstünde hızlı bir şekilde ilerlemenizi sağlayacak kış sporlarından bir tanesidir. Profesyoneller ve macera arayanlar tarafından yapılan kar kayağının izlemesi de bir hayli zevklidir.

Buz Hokeyi: Ülkemizde pek fazla görülmese de buz hokeyi kış sporlarının en sevilenleri arasında yer almayı başarmıştır. Takım halinde oynan bu spor son zamanlarda ülkemizde de görülmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sonbaharda Tüketilmesi Gereken Besinler başlıklı makalemizde sonbaharda yenilmesi gereken meyveler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap