1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. LG V20 Almak için 4 Önemli Neden

LG V20 Almak için 4 Önemli Neden

lg-v20

LG, G5 modeli ile kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratsa da; yeni amiral gemisi V20 ile tekrardan piyasada boy gösterecek.

LG V20’ye baktığımızda; G5 modelinde sevilmeyen çoğu şey düzeltilmiş. Ayrıca yeni bir buton ile hem görsellik hem de kolaylık sağlanmış. Yeni bir telefon almak isteyenler için LG V20’yi neden almanız gerektiğini 5 örnekle size açıklamak istiyorum. Dilerseniz hemen başlayalım:


1.Yeni Eklenen Buton

lg-v20-butonu

LG, ilk kez bir telefonunun yan tarafına buton ekledi. Bu buton ile LG G5 modelinde beğenilmeyen çıkarılabilir pil özelliği de geliştirilmiş oldu. Butona bastığınızda sim kartı, MicroSD ve batarya değişimini kolaylıkla gerçekleştirebilmeniz için kapak açılmış oluyor. Butonun içeri batık olması sayesinde hiçbir problem de yaşanmamaktadır.


2.İkinci Ekran

lg-v20-ikinci-ekran

Alışılmışın aksine LG V20’de birçok yeni özellik bulunuyor. Bunlardan biri de ikinci ekran özelliği. İkinci ekran normal ekranın üstünde bulunmakta. İşlevi ise bir arayüz parçacığını kontrol etmek. Daha doğrusu kısayol da denilebilir. Bu ekran ile müzik durdurma vb. işlemler kontrol edilebilmektedir. Ayrıca bildirimler de bu ekranda bulunmaktadır.


3.Sağlam Olması

lg-v20-saglamlik

Yapılan testlere bakıldığında LG V20 gerçekten çok sağlam bir kasaya sahip. LG G5’in aksine düşürmeye karşı dayanıklılığını oldukça artıran LG V20, MIL-SLD-810G darbe direncine sahip olarak kullanıcılara sunuluyor. LG V20’nin kasası ise alüminyum ve iyi bir silikon polikarbonat alaşımından oluşuyor.


4.Ses ve Kamera Kalitesi

lg-v20-ses-kalitesi

LG, her zamanki gibi yine V20 modelinde de ses kalitesini kullanıcılarına hissettiriyor. Cihazın kamerası ise 16 megapiksel gibi iyi bir değere sahip. Ayrıca 4k video çekimi de mevcut. Ayrıca LG V20’nin videolarda 48 kHz, 24 bit kalitesi bulunurken; ses kayıtlarında 192 kHz 24 bit ses kalitesi bulunmaktadır. Ayrıca cihazda B&O desteği de bulunmaktadır.


Bonus: Android Yazılımı

android-7-0-nougat

Bonus olarak Android yazılımını da ekleyebiliriz diye düşündüm. LG V20, Android’in en yeni sürümü Nougat 7 ile birlikte geliyor.

Ayrıca LG V20 incelemesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan iOS 10 Sonunda Çıktı! iOS 10 ile Gelen Yenilikler başlıklı makalemizde ios 10, ios 10 çıktı mı ve ios 10 özellikler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap