İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bakım-Sağlık
  3. Limon Kabuğunun Cilde Faydaları

Limon Kabuğunun Cilde Faydaları

limon kabugu

Günümüzde cilt bakımı ile ilgili sorunların aşılması için gerek yapay gerekse doğal pek çok ürün kullanılmaktadır. Limon ise bu doğal ürünlerin arasında cilde faydası olduğu bilinen en iyi doğal ürünlerden bir tanesidir. Sizlere bu yazımızda Limon kabuklarının cilde olan faydası nelerdir? sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Zayıflamadan tırnak kırılmasına her derde deva limonun kabuklarının da mucizevi yararları vardır. Limon kabukları cilt hastalıklarına iyi geldiği gibi cilde parlaklık kazandırır. Limon kabuklarının cilde olan faydası ; içerisinde bulunan D-limonene adlı maddeden gelip aynı zamanda cilt kanseri riskini ciddi oranda azaltmaktadır. Cildiniz için limon kabuklarını kendi başına tarif edeceğim gibi direk kullanabilirsiniz ya da çayını hazırlayıp cildinize sürebilirsiniz. Daha pratik bir kullanım şekli olarak da limon kabuklarından elde edilen limon yağını satın alıp kullanabilirsiniz. Limon kabuklarının cilde olan faydası cilt lekelerine, sivilce ve siyah noktalara iyi gelmesinden kaynaklanmaktadır. Limon kabuğunu 10-15 dakika kadar demleyip yüzünüze sürebilirsiniz.

Ayrıca limon kabuklarını rendeleyip bakım maskelerinize katabilirsiniz. Bu sayede limon kabukları cildinize peeling etkisi yapacaktır. Cilt lekelerine iyi gelen güzellik tarifi için gerekli olanlar 1 limonun suyu, kabuğu ve 1 çay kaşığı baldır. 1 limonun suyunu kesip içine limon kabuklarını kesip atın ve güneş almayan bir yerde bekletin; daha sonra 1 çay kaşığı balı ekleyip cildinize uygulayın. Cildinize uyguladığınız bu tarifi uyguladıktan sonra güneşe çıkmaktan kaçının.

Bir önceki yazımız olan Soğukta El Çatlamasını Önleyici Öneriler başlıklı makalemizde el çatlaması, soğukta çatlayan ellere bakım ve soğukta el çatlaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap