İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Bakım-Sağlık
 3. Makyaj Yapmanın Sırları Nelerdir? Güzel Makyaj Yapmanızı Sağlayacak 10 Öneri

Makyaj Yapmanın Sırları Nelerdir? Güzel Makyaj Yapmanızı Sağlayacak 10 Öneri

makyaj

Birçok kadın sürekli ve profesyonel olarak makyaj kullansa da bazı sorunlarla karşı karşıya gelmektedir. Bu sorunlar kusursuz makyajı engellemekte ve kötü bir görüntü bırakmaktadır. Kadınların yüzlerinde bulunan sorunlu bölgeyi kapatmada, ciltte yer alan lekelerin giderilmesinde, bölgelerin ön plana çıkarılmasında, pürüzsüz bir cilt elde edilmesinde ve makyaj malzemelerinin uzun ömürlü olmasının sağlanmasında kullanılan pek çok yöntem vardır. Sizler için listeleyeceğimiz bu yöntemleri kullanarak, daha güzel ve etkin bir şekilde makyaj yapmayı sağlayabilirsiniz.

Sizler için güzel makyajınızı daha güzel gösterecek 10 öneri hazırladık:

 1. Göz makyajı yapmadan önce göz bölgenize salatalık dilimlerini koyarak 10 dakika bekleyin. Bu işlem göz çevrenizde oluşan şişkinlik ve kırışıklıklar gitmesini sağlayarak size daha rahat makyaj yapma olanağı sunacaktır.
 2. Sivilcelerinizi fondöten veya kapatıcılar ile kapatmadan önce kızarıklığının gitmesi için üzerinde biraz buz gezdirebilirsiniz. Böylece yüzünüz gerginleşerek sivilcelerinizde meydana gelen kızarıklıklar gitmiş olacaktır.
 3. Rujunuz kırılmış ve yumuşamışsa çöpe atmak yerine ruj fırçası yardımı ile tekrar kullanabilirsiniz. Bu size hem maddi açıdan hem de pratiklik açısından katkı sağlayacaktır.
 4.  Güçlü kirpikler, derin bakışlar anlamına gelmektedir. Takma kirpikler tercih etmeden, kirpiklerinize hacim veren bir maskara kullanarak daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.
 5. Esmer tenliler için dumanlı göz makyajı uygulanması, daha özel ve zarif görüntü sağlayacaktır. Füme ve gri tonları dumanlı göz makyajı için ideal renklerdir.
 6. Allık kullanımı oldukça önemlidir. Hafif şeftali tonlarında allık kullanmanız sizi daha cool gösterecektir.
 7. Canlı renk ruj sürmeniz katılacağınız özel günler ve toplantılarda sizi odak noktası yaparak daha etkili ve başarılı olmanızı sağlayacaktır.
 8. Suda akmayan makyaj ürünlerini çıkarmanız için özel makyaj temizlere ihtiyacınız vardır. Fakat elinizce özel makyaj temizleyicileriniz yoksa zeytinyağı kullanarak da makyajınızı temizleyebilirsiniz.
 9.  Makyaj sırasında kırmızı rengi fazla kaçırdıysanız bunu yeşil renk ile sarartıyı ise lila rengi ile düzelterek dengeleyebilirsiniz.
 10. Gözaltı morluklarınızı kapatıcı yerine korektor yani renk düzeltici ile düzeltmeniz gözaltı morluklarınızın daha iyi kapanmasını sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Anne Sütünü Etkileyen Faktörler Nelerdir? Anne Sütünü Artırmanın Yolları başlıklı makalemizde anne sütünü artırmak, anne sütünü artırrmanın yolları ve anne sütünü etkileyen faktörler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap