İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Diğer
  3. Mobil Oyun Sektörü

Mobil Oyun Sektörü

Mobil Oyun Sektörü

Mobil Oyun Sektörü

Dünyadaki tüm ticari oluşumlar arz ve talebe göre gelişmektedir. Yaşadığımız teknoloji çağında buna verilecek en güzel örneklerden biri de mobil oyun sektörü örnek gösterilebilir. Teknoloji çılgınlığının yaşandığı, her gün yeni bir mobil cihazın piyasaya çıktığı günümüzde, insanoğlunun vakit geçirip, keyif alma adına en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden biri olan oyunlar da kendine geniş yer bulmaktadır. Bu ihtiyaç doğrultusunda teknolojinin odağında gördüğümüz sektörlerden biri de mobil oyun sektörü diyebiliriz. İnsanların ilgisini çekip, keyif aldıran mobil oyun sektörü geliştiriciler için iyi bir pazar olmayı çoktan başarmış durumda. Öyle ki indirme sayısı milyonları bulan oyunlar, hem içerisindeki uygulama içi satın almalar hem de alınan mobil reklamlarla ciddi gelir kapısı olmuştur.

Mobil oyun sektörü bir nevi bilgisayar oyunlarının devamı olarak da görülebilir. Yaşı büyük olanların hatırlayacağı gibi zamanında kısa süreliğine oynamak için internet kafelerde sıra beklenen oyunlar, şimdi cebimizdeki telefona sığacak hale gelmiş durumda. Eskiden süre gelen bu bilgisayar oyunu alışkanlığından hâlen vazgeçmeyenler de var, bu nedenle bilgisayar oyunları da piyasada kendine iyi bir yer bulabilmektedir. Kullanıcıların gösterdiği bu ilgi bilgisayar oyunu haberleri sektörünü de canlı tutmaktadır. Sitemizde birçok oyun haberleri pc hakkında bilgi edinebilir, geçmişin derinliğine dalıp, gelişen teknolojinin yeniliklerinden kendinize pay çıkarabilirsiniz.

 

Oyunlaştırma Nedir ?

Oyunlaştırma nedir? Özellikle ticari alanlarda önceden beri süre gelen motivasyon metotları artık insanların ilgisini çekmeyi başaramıyor. Yapılan bilimsel araştırmalar da bu durumu ispatlar nitelikte olduğu için uluslararası birçok firma artık motivasyon unsuru olarak oyunlaştırmayı kullanıyor. Oyunlaştırmaya örnek gösterecek olursak ülkemizde faaliyet gösteren Yemeksepeti.com internet sitesinin son zamanlarda uygulamaya geçirmiş olduğu muhtarlık sistemi en güzel örneklerden biri olacaktır. Yemek sipariş etmek  normal şartlarda oyunla alakası olmayan bir eylem fakat web sitesi ve uygulama üzerinden yapılan oyunlaştırma ile verilen her siparişte puan kazanılıyor ve o puana göre bulunduğunuz mahallenin muhtarı oluyorsunuz. Bu sayede insanlar yemek sipariş etme eylemini kendisine bir rekabet konusu ediniyor, verilen siparişlerde artış yaşanıyor. Oyunlaştırma nedir? Sorusunu güncel ve birçok kişinin bildiği güzel bir örnekle anlatmış olduk.

Yeni konularda görüşmek dileğiyle…

Bir önceki yazımız olan İnternet Bağlantılı Oyunlar başlıklı makalemizde internet bağlantılı oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap