1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Mutlaka İzlenmesi Gereken Uzaylı Temalı 5 Film

Mutlaka İzlenmesi Gereken Uzaylı Temalı 5 Film

uzayli

Arrival/Geliş (2016)

Eğer bu tarz filmlerden beklentiniz aksiyondan ziyade akıl yürütme ise bu aradığınız film diyebilirim. İzlerken sonunu hep merak edip ve sonunda da bir o kadar tatmin olduğum bir filmdir. Filmde zaman algısı müthiş işlenmiş olup insanın beynini zorluyor. Oyuncular da harika iş çıkarmışlar.


Edge of Tomorrow/Yarının Sınırında (2014)

Yakın gelecekte bir tarihte uzaylılar insanlığı yok etmek için savaş açmışlardır. Dünyadaki hiçbir ordunun sahip olamayacağı silah gücüne sahiptirler. Dünya, insanlığı kurtarmak için beraber çalışmalıdır fakat karşılarında her şeyi tahmin edebilen bir mega zeka vardır. Senaryosu ve aksiyon sahneleri harika bir film.


Men In Black/Siyah Giyen Adamlar (1997)

Aksiyonlu olduğu kadar güldürü tarzında da olan bilim kurgu film serisidir. Kahramanlarımız Gayriresmi Hükümet Bürosu için çalışan ve dünyayı uzaylılardan koruyan bir gizli servisin elemanlarıdır. Onların başından geçen maceraları anlatılmaktadır. Oyunculuklara zaten söylenecek söz yok.


G.O.R.A (2004)

Açıkçası listede bir tane Türk filmi olsun istedim, her ne kadar tam bir uzaylı filmi olarak görülmese de GORA Türk sinema tarihinde hem bilim kurgu olup hem de komedi türünde olan nadir filmlerden biri ve bir o kadar da başarılı olmuş bir yapım. Tabi bunda gerek oyunculuklar, gerek Türk mizah tarzı etkili. İzlerken hiç sıkılmadığımız ve 10 defa izlesek de sıkılmayacağımız bir film desek yanlış olmaz galiba.


Alien/Yaratık (1986)

Belki de bu yapımlar arasında kendi türünde en başarılılardan olsa da son yıllarda devam filmlerindeki facialarla listede geriye koydum. Fakat bu asla ilk filmin olağanüstü bir başyapıt olmasını değiştiremez. Korku ve gerilim tarzında uzaylı filmleri arasında en iyilerden biridir. Görsel efektler açısından çok başarılıdır.

Bir önceki yazımız olan 2019 Yılında Çıkacak En Önemli Filmler başlıklı makalemizde 2019 en iyi filmler, 2019 en önemli filmler ve 2019 yılında çıkacak önemli filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap