1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Nasıl Youtuber Olunur? Youtuber Olmak İsteyenlere Başlangıç Rehberi

Nasıl Youtuber Olunur? Youtuber Olmak İsteyenlere Başlangıç Rehberi

youtuber

Nasıl Youtuber Olunur?

Çağımızın gençleri artık zamanının büyük bir çoğunluğunu bilgisayar başında geçiriyor. Eskiden insanlar TV başından ayrılmaz iken, televizyon izleyici kitleyicisi sayısı fazla iken günümüzde bu durum böyle değil. Gençler hatta yaş gözetmeksizin insanların çoğunluğu, bilgisayar ve telefon gibi internet’e bağlanılabilen bir cihazla zamanının çoğunu internette geçiriyorlar. İnsanların vazgeçemedikleri, zamanlarını harcadıkları sitelerden birisi şüphesiz Youtube’dir. Kitlesi yüksek olmasından dolayı son zamanlarda youtube kanalları inanılmaz derecede arttı. Youtube artık insanlar youtube’yi gelir kapısı olarak seçiyorlar.

Açacağınız Kanalın Türünü Seçin

Youtubede açacağınız kanal’ın bir türü olmalı. Sizin hangi alanda bilginiz varsa, hangi türde video çekmekten zevk alacaksınız o konu türünü seçmelisiniz. Ayrıca youtubede popüler olan kategoriler şunlardır: Komedi, Vlog, Kamera şakaları, Makyaj ve Oyun kanalları son derecede popüler kategorilerdir. Büyük bir izleyici kitlesi vardır. İsterseniz bu popüler kategorilerden birini seçebilirsiniz.

Hedef Kitlenizi Belirleyin

Youtube gelirlerinin büyük bir kısmı, 18 yaş altı kullanıcılar yolu ile elde edildiğini biliyormuydunuz? Yetişkin ziyaretçiler reklamları önemsemiyor, tehlikeli ve dolandırılacaklarını sanmalarından dolayı reklam tıklamarı yapmıyorlar. Artık yetişkin kitle adblock(Reklam Engelleme) programları kullanabiliyorlar. Reklamlar onları rahatsız ettiği için. Bu yüzden 18 yaş altı kitleye uygun yayın yaparsanız kazanç elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Ekipman Satın Alın

Artık youtube yayıncılarının yoğunluğu, kaliteli ekipmanlar tercih ediyor. Kaliteli bir görüntü, kaliteli bir ses sizin videonuzun seyir kalitesini artıracaktır. Tabiiki ekipman şart değil. Ekipmana harcayacak paranız yok ise, bütçeniz kısıtlı ise günümüz akıllı telefonları ile kaliteli videolar oluşturarak youtuber olabilirsiniz. Ancak; en yakın zamanda ekipman satın almanız şiddetle önerilir.

Kanalınıza Düzenli Olarak Video Yükleyin

Abone kazanmak için video yüklemeniz gerekmektedir. İnsanlar sizi yükleyeceğiniz videolardan tanıyacak ve abone olacaklar. Kanalınıza abone olan insanlar sizlerde video bekleyecekler. Ayrıca youtube düzenli video yüklediğinizde sizleri topluluk oluşturmak isteyen bir kanal olarak belirler ve videolarınız daha ön sıralara gelebilir.

Kanal Resimlerine Dikkat Etmelisiniz

Kanal profil ve kapak fotoğrafı, kullanıcıların kanalınıza abone olmasını sağlayabilir. Profesyonel bir fotoğraf insanlara sizin sıradan bir kullanıcı olmadığınızı, bu işe önem verdiğinizi gösterir. Kötü bir profil fotoğrafı, kullanıcılar tarafından kararsız olduğunuzu belirtebilir ve insanların kanalınıza abone olmalarından vazgeçirebilir.

Ayrıca insanlar video izlemeden önce, videonun fotoğrafına bakarak izleyip izlemeyeceğine karar veriyorlar. Video’ya ekleyeceğiniz küçük resim insanları çekmeli, dikakat çekici bir küçük resim, insanları kanalınız ile buluşturabilecek en önemli faktördür

Bir önceki yazımız olan İnternette Neler Yapabilirim ? başlıklı makalemizde adobe photoshop cs6 indir, clash of clans hileli apk ve ilahi indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap