1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken 5 Animasyon Filmi

Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken 5 Animasyon Filmi

olmeden-once-izlenmesi-gereken-5-animasyon-filmi

Animasyon filmleri sadece çocukların değil; yetişkinlerin de çok sevdiği bir  film türüdür. Özellikle animasyon filmlerinin hikayeleri insanları en çok etkileyen film türleri arasında animasyon filmlerinin de olmasını sağlamıştır.

Ben de sizin için ölmeden önce izlemeniz gereken 5 animasyon filmini paylaşmak istiyorum. Bu 5 animasyon filmi kesinlikle izlenmeli diye düşünüyorum. Özellikle hikayeleri gerçekten çok güzel.  Dilerseniz hemen filmlere geçelim:


1.Buz Devri Serisi

ice-age

Buz devri dünyasında Sid’in komik hallerini izlerken kahkahalara boğulacak, Scrat ile aç gözlülüğün nelere sebep olacağını göreceksiniz. En önemlisi de dostluğun ne kadar önemli olduğunu bu film ile öğreneceksiniz. İlk olarak 2002 yılında piyasaya sürülen Buz Devri; o kadar çok sevildi ki bu sene itibariyle 5. filmi de paylaşıldı.

Kesinlikle ölmeden önce izleyecek olduğunuz ilk animasyon filmi Buz Devri serisi olmalı. 1, 2, 3, 4 ve 5’te ayrı ayrı hikayelere tanık olacaksınız. Bu filmi izlerken kesinlikle güleceğinize garanti veriyorum.


2.Vol-i (Wall-e)

wall-e

Köşede unutulmuş bir robotun Dünya’yı nasıl kurtardığını anlatan muhteşem bir Pixar filmi Vol-i’yi kesinlikle izlemelisiniz. Film oldukça duygusal olmasına rağmen aynı zamanda izleyeni güldürüyor.

Filmde Vol-i’nin görevi temizliktir. Bir gün yine etrafı temizlerken Eve adında bir robota aşık olur. Ve başına birçok olay açılır. Artık Vol-i’nin yeni görevi canlı bir organizma bulup Dünya’ya getirmek olmuştur.


3.Kayıp Balık Nemo

kayip-balik-nemo

Kayıp Balık Nemo, adı üstünde bir balığın kaybolma hikayesini anlatıyor. Babası, Nemo’yu bulmak için uzun bir yola çıkar ve Dory adında bir balık ile tanışır. Artık onları uzun bir yol ve macera dolu anlar beklemektedir.

Bu filmi izlemeyen var mıdır bilmem ancak; izlemediyseniz kesinlikle izlemelisiniz.


4.Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1-2

Ejderhaların hiç sevilmediği bir dönemde, bir çocuğun ejderhayı eğitip insanlardan korumasını konu alan bu film kesinlikle izlenmesi gereken filmlerin arasında yer alıyor. Dünya’da sadece 1 tane kalan “Gecenin Öfkesi” isimli siyah bir Ejderha bulan çocuk, bu ejderhayı eğitip arkadaş oluyor.

İlk filmde bu arkadaşlık anlatılırken; ikinci filmde daha çok maceraya yer verilmiş. Ölmeden önce kesinlikle izlemelisiniz.


5.Yukarı Bak

yukari-bak

Eşini kaybetmiş bir adamın, izci bir çocuk ile nasıl maceralara atıldığını anlatan muhteşem bir film olan Yukarı Bak, ölmeden izlenmesi gereken filmlerin arasında yer alıyor.

Bazı sahnelerde üzülürken, bazılarında gülecek, bazılarında da eğlencenin dibine vuracaksınız.

 

Bir önceki yazımız olan Türk Düşmanlığı Yapan The Promise Filmi Büyük Tepki Aldı! başlıklı makalemizde ermeni soykırımı filmi, the promise ermeni soykırımı ve the promise filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap