1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. PUBG Mobile Bilgisayara Nasıl İndirilir? Nasıl Kurulur?

PUBG Mobile Bilgisayara Nasıl İndirilir? Nasıl Kurulur?

bilgisayara pubg mobile yuklemek

PUBG Mobile Bilgisayara Nasıl İndirilir? Nasıl Kurulur?

Günümüzde birçok kişi dijital ortamda yer alan online bilgisayar oyunlarına ilgi duymaktadır. Son dönemde oldukça ön plana çıkan online oyunlar yediden yetmişe herkes tarafından tercih edilerek eğlenceli birer vakit geçirme eylemi haline dönmüştür. Son dönemlerde oldukça popüler olan ve oynan PUBG oyunu da bundan nasibini almıştır. Sizlere bu yazımızda PUBG Mobile Bilgisayara Nasıl İndirilir? Nasıl Kurulur? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

PUBG (Player Unknown’s Battle Grounds) oyunu Bluehole tarafından oluşturularak yayımlanmıştır. Birçok kez gelişime uğrayan bu oyun çok oyunculu online bir video oyunudur.  Oyunda oynayacağınız her bir bölüm için yaklaşık olarak 100’e yakın oyuncu rotası mevcuttur. Bir uçağın içerisinde başlayan bu oyun belirli alanlara oyuncuların inmesi ve giderek daralan oyunun bir noktada en aza indirgenerek savaşılması ve kazanan tarafın belli olması ile sonuçlanmaktadır. Oyunda öldüğünüz anda çıkmanız mümkündür. Bunun yanı sıra tek ya da takımlı olarak da oyuna katılabilirsiniz. Oyun içerisinde puanlama ve kalan sistemi de mevcuttur. Kapsamlı özelliklerin yer aldığı bu oyun birçok kullanıcı tarafından son dönemlerde en çok oynanan online oyun haline gelmiştir.

 

PUBG Mobile Bilgisayara Nasıl İndirilir? Nasıl Kurulur?

Son zamanların en popüler oyunu haline gelen PUBG genellikle cep telefonları üzerinden tercih edilse de bilgisayar üzerinden oynanması da mümkündür. Oyun firmasının bu haberi yayımlanmasından sonra pek çok kullanıcı PUBG mobile versiyonunun bilgisayar ortamından nasıl oynanacağını merak etmektedir. Firmadan yapılan son açıklamalarda ise bilgisayar üzerinden PUBG normal ve PUBG mobile uygulamasının oynanabileceği bildirilmiştir.

PUBG mobile oyununu bilgisayar üzerinden oynamak istiyorsanız ilk olarak Tencent Emülatör uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. PUBG firmasının resmi olarak piyasaya sürmüş olduğu PUBG mobil Windows bilgisayarlar için android emülatör üzerinden oynanmaktadır. Sizler için PUBG Mobile’ın bilgisayara kurulumunu aşama aşama listeledik:

  1. İlk olarak buraya tıklayarak Tencent Gaming Buddy isimli emülatör programını indiriyoruz.
  2. İndirildikten sonra klasik kurulumları yapıyoruz.
  3. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayar donanımınıza göre oyun motoru belirlenmektedir ve onun indirilmesini de beklemelisiniz.
  4. Oyun motoru kurulumu tamamlandıktan sonra PUBG mobile kurulum dosyası da otomatik olarak kurulup indirilecektir sizlerin bu aşamada sadece beklemeniz yeterli olacaktır.
  5. PUBG kurulumu da tamamlandıktan sonra masaüstünüzde yer alacak oyun sembolüne tıklayarak giriş sağlayabilirsiniz.

PUBG normal olarak oynamak için yüksek donanımlı bilgisayarlar gerekmektedir. Fakat PUBG Mobile versiyonunun bilgisayar üzerinden oynanması sağlanarak pek çok oyuncunun hem mobile ortamda hem de bilgisayar ortamında bu oyunun oynanması sağlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan The Forest Sistem Gereksinimleri - Bilgisayarım The Forest Kaldırır Mı? başlıklı makalemizde the forest minimum sistem gereksinimleri, the forest önerilen sistem gereksinimleri ve the forest sistem gereksinimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap