1. Ana Sayfa
 2. Oyun
 3. Resident Evil 7 Konusu, Zorluk Dereceleri ve Sistem Gereksinimleri

Resident Evil 7 Konusu, Zorluk Dereceleri ve Sistem Gereksinimleri

resident evil 7

İlk olarak Sony konferansında tanıtılan Resident Evil 7 özellikle yayıncılar tarafından oldukça beğenildi. Twitch ve YouTube benzeri platformlarda da birçok oyuncu Resident Evil 7’ye hayran kaldı.

Öncelikle oyunun fiyatı 120-250 TL arası değişiyor. (DLC ve özelliklere bağlı olarak). Dilerseniz oyunun konusuna lafı hiç uzatmadan geçelim:


Oyunun Konusu:

Oyunda karısı kaçırılan bir adamı kontrol ediyoruz. Oyundaki karakterimizin adı Ethan Winters. Her şey Ethan’ın 3 yıldır kayıp olan karısı Mia’dan video almasıyla başlıyor. Mia’nın videosundan yola çıkan Ethan, karısını kurtarmak için uzun bir yola çıkar ve Baker ailesinin evine gelir. Ancak Baker ailesi Ethan’ın başına büyük belalar açacak ve uçsuz bucaksız maceralara sürükleyecektir. Acaba Ethan karısı Mia’yı bu lanetli evden ve Baker ailesinden kurtarabilecek mi?

Oyuna heyecan katan birçok detaya yer verilmiş. Örneğin kasetler, ne işe yaradığını sonradan öğreneceğiniz madeni paralar, çeşit çeşit silahlar, bulmacalar ve daha onlarca şey… Hepsi oyunu özel kılan detaylardan biri. Oyunun oldukça sürükleyici olduğunu söylememiz mümkün. Fakat bazı yerlerde mideniz bulanabilir. Bu yüzden oyunu yemek yerken oynamamanızı tavsiye ediyoruz.


Oyunun Zorluk Dereceleri:

Easy modda:

Fazla checkpoint miktarı,

Hızlı can doldurma,

Sınırsız oyun kaydedebilme,

Düşmanlar oldukça güçsüz.


Normal modda:

Daha az checkpoint miktarı,

Daha yavaş can doldurma,

Sınırsız oyun kaydedebilme,

Daha güçlü düşmanlar.


Madhouse modunda:

Hiç checkpoint yok,

Can hiç dolmuyor,

Oyun sadece bazı özel bölgelerde kaydedilebilir,

Düşmanlar çok güçlü.


Oyunun Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi : Windows 7,8,10 64 bit

İşlemci : İntel Core i7 3770 veya AMD-8300 üzeri

Bellek : 8 GB Ram

Ekran Kartı : NVIDIA GTX 960 veya AMD Radeon R9 280X üzeri

DirectX Sürümü : DirectX 11

Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle. Sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Bir önceki yazımız olan CS:GO New Free Skin Sites 2018 / CS:GO Yeni Bedava Skin Siteleri başlıklı makalemizde bedava skin kazanma 2017, bedava skin kazanma sitesi ve bedava skin siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (11)

 1. 4 sene önce

  Resident evi 7 için gerçekten ağr sistem gereksinimleri mevcut malesef şuan ki bilgisayarım kaldırmıyor bunu

 2. Sistemim uyar mı bilmiyorum ama çok oynamak istiyorum resident evil 7’yi inşallah oynarım.

 3. Nereden nasıl bir kuduz çıkacak belli değil, hop geldi diğeri hop gitti diğeri temalı bu yapım benim için oyundur. Şaka şaka güzel oyun küçükken ilkini oynamışlığım var. (ff e saygılar)

 4. Sistem gereksinimleri çok istiyor. Yeni bir bilgisayar toplama zamanı geldi anlaşılan 🙂 GTX 1000 Serisi bağlasam sanırım bu oyun uçar. Teşekkürler detaylı bilgiler için devamını bekliyoruz

  • Furkan Kadıoğlu

   Evet gerçekten bu oyun çok fazla sistem gereksinimi istiyor. 1000 serisi ile açamayacağınız oyun kalmaz zaten. Yorumunuz için teşekkürler 🙂

 5. Mad House oynayıpta bitiren varmıdır acaba ? Benim oldum olası korku oyunları ve filmlerine karşı bir fobim vardır.O yüzden oynamıyorum (:

 6. 4 sene önce

  Resident eval çok güzel oyun uzun zamandır oynuyoruz ama resident evil 7 sürümü için bu bilgisayarım sanırım kurtarmayacak. i7 3’üncü nesil işlemcim yok o nedenle işlemcimin neslinin düşük olduğunu düşünüyorum bide darboğaz olmayacak bir ekran kartı temin etmek lazım galiba.

 7. Çok müthiş bir oyun, zorluk derecelerini okuduğum iyi oldu ama en iyi yöntem oynayarak bunu tespit etmek olacaktır. En kısa zamanda resident eval oynamaya başlayacağım.