İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bakım-Sağlık
  3. Robotik İmplant Avantajları Nelerdir?

Robotik İmplant Avantajları Nelerdir?

implant tedavisi

Diş implantında geçerli olan yöntemlerin neler olduğu, bunların ne gibi farklarının olduğu konusunda çok sayıda insan merak sahibi. Robotik implant konusu da hastalar arasında en çok merak edilenlerden biri. Bu uygulamanın kısa sürede tamamlanması, acısız olması ve daha başarılı sonuç vermesi bakımından robotik implantı tercih etmek yararlı olur. Son döneklerde hemen hemen tüm diş tedavi merkezlerinde robotik implant uygulamasına geçildiği görülüyor. Bu yöntem hem hastaya hem de diş hekimine birçok kolaylık sağlıyor. Tedaviden önce çekilecek 3 boyutlu çene tomografisi sayesinde implantların açısı ve noktaları çok daha başarılı ve kısa süreler içerisinde belirlenir.

Robotik İmplant Nedir?

Robotik implant tabiri birçok hasta tarafından merak ediliyor. Bu nedenle konu hakkında basit bir açıklamanın yapılması gerekiyor. Bu teknolojide hastanın diş etinin kesilmesine ve altının kaldırılmasına gerek olmadan çene kemiği ve yapısı görüntülenebiliyor. Böylece; kansız, acısız ve daha hızlı bir süreç işletilmiş oluyor. Bunun sonucu olarak da hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu implant uygulamasının robotik implant olduğunu söylemek mümkün oluyor.

Robotik İmplant Pahalı mı?

İmplant uygulanmasında tercih edilen yöntemlerin hepsinin pahalı olduğuna dair yanlış bir kanı halk arasında yayılıyor. Bu nedenle robotik implant tabiri de birçok hasta üzerinde pahalı olacağına dair bir etki yaratıyor. Çoğu zaman bu uygulamanın diğerleri ile aynı fiyatlara gerçekleştirildiği söylenebilir. Bu nedenle, yöntemin pahalı olduğuna dair kanının yanlış olduğu rahatça söylenebilir. Bu konuda yapılacak araştırmadan sonra en ucuz ve en başarılı işlemin nerede yapılacağı tespit edilebilir.

Robotik İmplant Acıtan Bir İşlemi mi?

Diş etine kesik atılıp altının kazdırılmasından sonra inceleme işlemi yapılmasından çok daha pratik olan robotik implant, oldukça acısız bir işlem. Bu nedenle diğer avantajlarıyla birlikte değerlendirildiğinde yöntemin tercih edilebilirliğinin arttığı söylenebilir. Bu uygulamayla yerleştirilen protez dişlerin kullanımına çok daha kısa sürelerde başlanıyor. Dolayısıyla eksik dişleri olan hastalar çok kısa süreler içerisinde yeni dişlerini kullanmaya başlayabiliyor. Ortaya çıkacak başarı oranının yüksek olması da işin göz önünde bulundurulması gereken bir diğer yönü oluyor.

 

Bir önceki yazımız olan 2021 Diş İplant Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap