İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Diğer
  3. Saç Ekim Operasyonu Nedir?

Saç Ekim Operasyonu Nedir?

sac ekimi

Saçları seyrek olan erkeklerin sıklıkla tercih ettiği bir operasyon olan saç ekimi, görselliğine ve dış görünüşüne özen gösteren erkekler için özellikle tercih edilmektedir. Genetik faktörler başta olmak üzere stresli yaşam ve düzensiz beslenmenin de etkisiyle 20 li yaşlardan itibaren erkeklerde saç dökülmesi başlamaktadır. www.hastalıkvesaglik.net web sitesinde de olan araştırma sonuçlarına göre; saç dökülmesinin başladığı 20’li yaşlardan itibaren erkekler dökülmeye engelleyen ilaç ve şampuanları kullanmaya başlamaktadırlar. Kullanılan bu şampuan ve ilaç kürlerinden istedikleri sonucu alamayan erkekler belli bir süreden sonra saç ekimini yaptırmaktadırlar.

Saç ekimi başın yada vücudun saç yada kıl kökünün zengin olan yerinden kıl köklerinin alınıp, başta seyrek olan yerlere naklidir. www.hastalikvesaglik .net sitesinde de belirtildiği gibi genelde erkeklerde başın arka tarafında saç kökleri daha yoğun olduğu için buradaki saç köklerinden alınıp saçın seyrek olduğu yada hiç olmadığı başın üst kısmına nakledilir.

Yurtdışından Gelen Saç Ekim Müşterileri

Saç ekimi ülkemizde sağlık sektöründe gelişmiş bir bölümdür. Türkiye’deki erkeklerin saç ekim operasyonlarının yanı sıra özellikle Asya ve Avrupa ülkelerinden Türkiye’ye çok sayıda saç ekimi için hasta gelmektedir. Türkiye’deki saç ekim merkezlerinde bu işin çok iyi yapılması sebebiyle dünya çapında birçok erkek bu operasyon için Türkiye’deki saç ekim merkezlerini tercih etmektedirler.

Türkiye’deki saç ekim merkezleri Türkiye dışından saç ekimine gelecek müşterileri için sağlık paketleri hazırlamaktadır. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin gidiş-geliş ulaşım masrafları, konaklama masrafları ve saç ekim maliyetinin bir arada olduğu sağlık paketleri Türkiye dışından gelen kişilerin gayet makul fiyatlarda Türkiye’de saç ekimi yaptırmalarını sağlamaktadırlar. Birçok yabancı kişi Türkiye’de saç ekimi gerçekleştirdikten sonra mutlu bir şekilde ülkesine dönmüştür.

Saç Ekim Yaptırılırken Nelere Dikkat Edilmeli

Saç ekimi yapacak olan saç ekim merkezini seçerken dikkatli olmak gerekmektedir. Saç ekim merkezinin Sağlık Bakanlığından izin ve belgelerinin olması gerekmektedir. Saç ekimini yapacak olan kişi mutlaka bu konuda uzman bir tıp doktoru olmalıdır. Operasyonun yapılacağı yer her şeyden önce hijyen kurallarına uygun olmalı ve steril bir ortam olmalıdır.

Kaynak; https://www.hastalikvesaglik.net/kategori/sac-ekimi/ 

Bir önceki yazımız olan Sevgiliye Ne Hediye Alınır? başlıklı makalemizde hediyemen hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap