1. Ana Sayfa
  2. Bakım-Sağlık
  3. Sağlıklı Yaşamanın Sırrı Yürümek

Sağlıklı Yaşamanın Sırrı Yürümek

yurumek

Sağlıklı yaşamak için birçok kural vardır. Bunların en başında düzenli olarak yürüyüş yapmak bulunur. Günlük hayatımız içerisinde alışkanlık haline getirmemiz gereken önemli durumlardan biriside muhakkak ki yürüyüştür. Beden sağlığımız ve kilo kontrolümüz için oldukça önemli olan yürüyüş faaliyetini her gün ortalama 45 dakika ile 60 dakika arasında yapmamız sağlığımız açısından oldukça önemlidir.

Yoğun iş tempomuz ve stresli yaşantımız sayesinde psikolojimiz olumsuz anlamda etki altında kalmaktadır. Bol bol oksijen alabileceğimiz yürüyüş sahalarında yürüyüş yaparak üzerimizde bulunan negatif enerjilerden kurtulmamız mümkündür. Benden ve ruh sağılığımızı doğrudan etkileyen yürüyüş aktivitesi insan sağlığı için büyük önem teşkil etmektedir. Günlük hayatımızda biriken işlerimiz, stres yüklü toplu taşıma araçları ile seyahat halinde olmamız, işlerimizden kaynaklı olarak kendimize zaman ayırmamız ruhumuza ve bedenimize ciddi hasarlar bırakmaktadır. Sağlıklı yaşamanın sırrı yürümek diyerek tüm stresimizi ve yoğunluğumuzu bir kenara bırakarak hem sağlığımız hem de fiziki görünüşümüz açısından basit ama keyifli yürüyüş programları yaparak kendimize vakit ayırmalıyız.

Sağlıklı yaşamanın sırrı yürümek; Kulaklarımızda kulaklığımız ile eğlenerek, bolca oksijen alarak düzenli olarak yürüyüş programımızı takip etmemiz halinde hem beden sağlığımızı hem de ruh sağlığımızı kendi kontrolümüzde bırakabilir ve hiç bir olumsuz etken taşımadan dinç bir şekilde hayatımıza devam edebiliriz. Bu sizlerin psikolojik olarak hem daha rahat hem de daha pozitif olmanızı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kış Aylarında Gribe ve Yüz Felcine Dikkat Edin! başlıklı makalemizde gribe dikkat edin, kışın dikkat edilmesi gerekenler ve yüz felcine dikkat edin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap