İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Sevgililerin Birbirine Taktığı Romantik Lakaplar

Sevgililerin Birbirine Taktığı Romantik Lakaplar

Sevgili olma, aslına bakıldığında evliliğe atılan ilk adımlardan biridir. Buna aynı zamanda flört dönemi de denmektedir. Bu süreçte çiftler, birbirleri ile beraber zaman geçirerek daha yakından tanırlar. Evliliğin daha sağlam ve tabiri caiz ise ömürlük olması için bir süre sevgili olmak yani flört dönemi geçirmek gereklidir. Bu süreçte sizde olmasa bile etrafınızda birçok çiftte şunu görebilirsiniz; lakaplar. Sevgililer birbirlerine bazen romantik bazense komik lakaplar takmaktadır. İsim ile hitap etmek, her ne kadar yanlış bir düşünce olsa da arada soğukluk olduğu düşünülür. Bu yüzden klasik hitap şekillerin sıkılan çiftler lakapları tercih etmektedir. Sevgililerin birbirine taktığı romantik lakaplar, aradaki bağı da kuvvetlendirmektedir.

Lakap Neden Kullanılır?

Lakap, terim anlamı olarak bir kimseye veya aileye takılan takma isimdir. Bu takma isimler genellikle o kişinin veya ailenin uğraştığı işlerle alakalı olmaktadır. Hatta eski yıllara bakıldığında lakaplar çok sık kullanmakta olup lakapsız kimsenin olmadığı açıkça görülmektedir. Birine lakap takmak onu aşağılamak anlamına gelmez. Aksine, eğer lakabı olan kişi bundan hoşnut ise aradaki muhabbeti artırmaktadır.

Sevgililerde de bu iş aynı bu şekilde ilerlemektedir. Sevgililer, birbirine komik veya romantik lakaplar takarak hem hitap şekli edinmiş hem de aradaki sevgi bağını güçlendirmiş olurlar. Sevgililerin birbirine taktığı romantik lakaplara bakıldığında örneğin “baş tacım”, oldukça hoş bir kelimedir. Bu sayede baş tacım diyerek seslendiği kişi mutlu olmakta, çok farklı anlamlar çıkarmaktadır.

Sevgililerin Birbirine Taktığı Romantik Lakaplar

Sevgililerin birbirine taktığı romantik lakaplar arasında birçok farklı lakap bulunmaktadır. Kimi zaman birbirine baş tacım diye seslenen çiftler, kimi zaman da ahretliğim olarak seslenmektedir. Ahretliğim kelimesi bir kadının veya erkeğin ilişkide duymak isteyeceği hitaplardan biridir. Ahretliğim, o kişiyi ahirette de yani öldükten sonra da istediğinizi gösteren, anlatan bir kelimedir. Bu isteği her ne kadar farklı yollarla anlatsanız da hitap olarak bunu kullanmak kulağa ve gönle hoş gelmektedir.

Bir de fiziki olarak takılan lakaplar vardır. Sevgilinizin veya eşinizin göz rengi siyah ise ona “kara gözlüm” veya “zeytin gözlüm” olarak hitap edebilirsiniz. Bunun yanı sıra yine aynı şekilde saç rengi sarı olan bir kadına, “altın saçlım” diye seslenebilirsiniz. Unutmayın, burada kullanacağınız lakaplar aradaki sevgi bağını bir nebze de olsa kuvvetlendirmektedir. Sevgililerin birbirine taktığı romantik lakaplar arasında fıstığım, baş tacım, pamuk şekerim gibi birçok örnek bulunmaktadır. Kullanacağınız lakaplar, sizin ve sevgiliniz arasındaki muhabbete bağlı olarak değişmektedir. Aranızdaki sevgi, saygı ve sohbet ne kadar ileri ve kuvvetli ise kullanacağınız lakaplar bir o kadar değişmektedir. Sevgililerin birbirine taktığı romantik lakaplar adlı yazımızda verdiğimiz listeden size ve sevgilinize en uygun lakabı seçebilir veya kendiniz farklı alternatifler düşünebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saptama Bildiren Cümleler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap