1. Ana Sayfa
  2. Yaşam-Ekonomi
  3. Seyehat Etmeyi Sevenlerin Görmesi Gereken En Güzel Ülkeler

Seyehat Etmeyi Sevenlerin Görmesi Gereken En Güzel Ülkeler

gezi icin en guzel ulkeler

Güzel ülkemizin yanı sıra dünyanın tüm kıtalarına yayılmış birbirinden hareketli, güzel ve renkli pek çok ülke yer almaktadır. Hem tatil hem de seyahat edebileceğiniz bu ülkelerin tarihi ve turistik bölgelerini de rahatlıkla gezebilirsiniz. Muhteşem manzaralara ve uçsuz bucaksız doğal güzelliklere sahip olan bu ülkeler sizler için muhteşem bir tatil olanağıdır. Üstelik bu ülkelerin çoğuna pek çok havayolu şirketi de hizmet vermektedir. Gerek ulaşım açısından gerekse güzellikleri açısından bu ülkeleri mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

İşte O Mutlaka Görmeniz Gereken Ülkeler:

  • Nepal: Nepal dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer almaktadır. Dünyanın en yüksek tepesi olan Everest’e sahip olan bu ülkeye rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca maddi harcamalarınız anlamında da oldukça rahat edeceksinizdir.
  • Avustralya: Aborjin kabilesinin anayurdu olarak bilinmektedir. Dünyanın en güzel plajlarına ve doğal güzelliklerine sahiptir. Adını sıkça duymuş olduğumuz Tazmanya adası ve Sidney adası da Avustralya’da bulunmaktadır.
  • Filipinler: Filipinler eşsiz manzaralara sahip bir ülkedir. Gerek sahillerinin yapısı gerekse yemyeşil doğal manzaralarıyla tatil amacıyla tercih edebileceğiniz güzel bir ülkedir.
  • Norveç: Güneşin hiç batmadığı nokta olan Nordkapp’ta muhteşem bir tecrübe yaşayabilirsiniz. Norveç Avrupa’nın en pahalı ülkeleri arasında yer almaktadır. Burada maddi harcamalarınıza oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Brezilya: Özellikle Rio Karnavalı döneminde oldukça rağbet gören Brezilya sambacıların ülkesi olarak bilinmektedir. Amazon Ormanları ve Amazon Nehrine sahip olan bu ülkede pek çok şelaleye de rastlamanız mümkündür.
  • Şili: Dünyanın en yüksek sıra dağlarına sahip olan ülkesidir ve pek çok yanar dağa sahiptir. Bunların yanı sıra Last Hope fiyortu ve Atmaca Çölü ülkenin gezilebilecek en güzel yerleri arasında yer almaktadır.
  • Hindistan: Hindistan içerisinde çok sayıda din ve etnik kökenin bulunduğu bir ülkedir. Sokakları çok kabalıktır ve çok renkli bir kültüre sahiptir. Ülkemizde genellikle Hint filmleri ile bilinmektedir. Hindistan da Tac Mahal, Delhi, Agra, Jaipur turistlerce en çok tercih edilen yerler arasında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Karın Kası Nasıl Yapılır? Evde Karın Kası Nasıl Çıkartılır? başlıklı makalemizde evde karın kası nasıl çıkartılır, karın kası hareketleri ve karın kası nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap