İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Bakım-Sağlık
 3. Simflat Nedir? Simflat Kullanıcı Yorumları Nelerdir?

Simflat Nedir? Simflat Kullanıcı Yorumları Nelerdir?

simflat

Simflat nedir, Ne amaçla kullanılır? Simflat ilaç zayıflatıyor mu? Sizlere bu ve benzeri bilgileri çok tıbbi terimlere değinip kafaları karıştırmadan oldukça yalın bir şekilde aktarmaya çalışacağız. Bu sayede karmaşık ve yanlış bilgilendirmeler yerine net bir şekilde analiz edebilirsiniz. Doktor tavsiyesini de baz alarak belirlenen oranlarda kullanmanız mümkün. Şimdi Simflat nedir? Fiyatı ne kadar, pahalı mı? Hangi şikayetlerde kullanır, ne kadar kullanmamız gerekiyor, yan etkileri nelerdir sorularının yanıtlarını irdeleyelim.

Simflat Nedir? Hangi Durumlarda Kullanılır?

Simflat nedir? sorusuna verebileceğimiz en açık yanıt; sindirim sistemi sorunları yaşayan insanlar için geliştirilmiş harika bir ilaç yorumu olur.  Doktorlar bu ilacı özellikle de çağımızın meşhur hastalığı olan ve hemen herkeste görülmeye başlayan reflü hastalarının tedavisi için kullanıyor. Gaz şikâyetiniz varsa, midenizde guruldamalar hissediyorsanız, çok yoğun bir ishal yaşıyorsanız ya da şişkinlik ve kabızlık gibi durumlar oluşmuşsa Simflat belki de sizlere derman olabilir. Bunun dışında bazı insanlar hiçbir rahatsızlığı olmamasına rağmen sadece zayıflama isteği ile bu ilaca yönelebiliyor. Bu durum doktorlar tarafından kesinlikle tavsiye edilmemektedir. İlacı eczanelerde doktor reçetesi ile temin edebileceğiniz gibi, elinizde hiç reçeteniz olmasa bile ücretini ödeyerek satın almanız mümkündür. Bir kutu içinde 30 ‘lu tabletler halinde satışı yapılıyor. Ücreti çok yüksek seviyelerde değil, ortalama olarak 30 TL civarında. Simflat ilaç kullanımı ağırlıklı olarak aşağıdaki şikayetleri belirten hastalar tarafınca yapılıyor…

 • Kabızlık şikâyetiniz varsa
 • İshal olma durumlarında
 • Şişkinlik oluşuyorsa
 • Bulantı hissiyatınız varsa
 • Sindirim zorluğu çekiyorsanız
 • Bağırsak spazmı yaşıyorsanız
 • Ağrılı bağırsak hastalıkları yaşıyorsanız

Sizde rahatsızlığınızı giderebilmek amacı ile diğer hastalar gibi Simflat kullanabilirsiniz. Kullanımı oranı için doktor tavsiyesi değerlendirilmelidir. Genellikle günde 2 ya da 3 defa yemeklerden 20 dakika önce, aç karına kullanılıyor. Tok karna almanız durumunda bir etkisi olmayacaktır. Günde 3 defadan fazla kullanılması ise kesinlikle tavsiye edilmeyen bir durum. Peki diğer kullananlar ne düşünüyor? Sizler için hastalar üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda onların görüşlerini aktarıyoruz.

simflat

Simflat Kullanıcı Yorumları Nelerdir?

 • Simflat Kullanan Sinan Bey; Günde 3 tablet kullanıyordum fakat bende yoğun bir karın ağrısı yapmıştı. Üstelik ilk gün boyunca bunu fazlası ile hissettim. Sonra WC’ den çıkamaz oldum. İçimdeki tüm birikimi hemen atmıştım. (Kabızlık sorunu yaşayan bir hasta)
 • Simflat Kullanıcı Yorumu Akif Bey; Benim sağlık sorunum, bağırsak sendromu denilen bir rahatsızlıktı. Doktorumun yönlendirmesi sonucunda bu ilaçla tanıştım. Günde 3 adet aç karına kullanıyordum ve kabızlık sorununa çok iyi gelmişti. Benim üzerimdeki etkisi gerçekten inanılmazdı, umarım sizde de aynı etkiyi gösterir.

Sizler için iki adet kullanıcı görüşünü aktardık. Tabi, ilaç herkeste aynı etkiyi göstermeyecektir. Sizler üzerindeki etkisi rahatsızlığınızın boyutu ve bünyenizin yapısı ile paralel bir durum. Şüphesiz ilacın yan etkileri de var. Gelin sizleri biraz da bu konuda bilgilendirelim. Bir etkisini gördüğünüz zaman eğer sizi çok rahatsız ediyorsa bilinçli bir şekilde kullanımı sonlandırabilirsiniz.

Simflat İlacının Yan Etkileri Nelerdir?

Yan etkileri yoğun bir şekilde gözlemlenmiyor. Yapılan araştırmalara göre zaman zaman aşağıdaki rahatsızlıkları hissedenler olmuş. Bu etkiler ilaç kaynaklı da olmayabilir, bizler sizi bilinçlendirme amaçlı olası ihtimalleri listeleyelim.

 • Karın ağrısı hissiyatı oluşabilir.
 • Nefes almada güçlük çekebilirsiniz.
 • Nadiren de olsa kurdeşen dökme gözlemlenmiştir.
 • Yüzünüzde, dudaklarınızda, dil ve boğazda şişlik oluşabilir.

Bir önceki yazımız olan Şeker Hastalığına Hangi Bölüm Bakar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap