İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bakım-Sağlık
  3. Soğuk Havalarda Meydana Gelen Cilt Problemleri

Soğuk Havalarda Meydana Gelen Cilt Problemleri

soguk hava

Kış aylarının gelmesiyle birlikte soğuklardaki artışlarda gözle görülür bir şekilde kendinden söz etmektedir. Her ne kadar kış aylarının soğuğu vücut direncini artırarak insan vücuduna sağlığı olduğu gerçeğini gösterse de zararlarından da bahsetmemiz gerekmektedir. Kış soğuklarının insan vücuduna verdiği zararların başında cilt üzerinde oluşan kızarıklıklar, cildin yıpranması ve ciltte kurulukların meydana gelmesidir. Böyle durumlar ile karşılaşıldığında önlem olarak vücut nemlendiriciler ve cilt bakım ürünlerini kullanmak oldukça doğru bir seçim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sivilcelerin Meydana Gelmesi

Ter, ciltteki bakteriler ve yağlarla karıştığında gözenekleri tıkayabilir. Sivilceye eğilimli bir cildiniz varsa, bu durumlar ile sıklıkla karşılaşacağınız anlamına gelir. Dermatologlar sivilcenin önlenmesine yardımcı olmak için birçok çözüm yolları önermektedir. Bu çözüm yollarından bahsetmek gerekirse; temiz bir havlu veya bezle ciltte bulunan terleri silinmelidir. Vücutta biriken terlerin silinmemesi durumunda cildin tahriş olmasına neden olduğu için vücudun daha kolay bir şekilde hastalık kapmasına neden olmaktadır. Tekrar giyilmesi gereken giysileri, kafa bantlarını, havluları ve şapkaları özenle yıkamaya dikkat edilmelidir. Bu önlemler insanların sağlık açısından tedbirini alması anlamına gelmektedir.

Soğukların İnsan Cildine Zararları

Kış aylarında özellikle de belirli bir ay söylemek gerekirse şubat ayında direk olarak soğuğa maruz kalmak insan açısından büyük bir problem teşkil etmektedir. Bu problemlerin en başında ise yüz felci gelmektedir. Bu gibi tehlikeli durumlar ile karşı karşıya kalmamak adına dışarı çıkıldığında soğuktan korunacak kıyafet giyilmeli veya sıcak olan yerlerde bulunulmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Yaşamanın Sırrı Yürümek başlıklı makalemizde sağlıklı yaşamanın sırrı yürümek, yürümenin faydaları ve yürüyüşün faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap