1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Sonbaharda İzlemeniz Gereken En İyi Romantizm Temalı ve Kült Filmler

Sonbaharda İzlemeniz Gereken En İyi Romantizm Temalı ve Kült Filmler

sonbahar filmleri

Sonbahar… Hayatımızın tablo tadındaki rengârenk fonu olan dönemdir. Kartpostal tadındaki filmlerle içini ısıtmak isteyen herkes için, Sonbaharda izlenecek en iyi filmleri derledik, iyi seyirler.

Sonbahar romantizmini doruklarda yaşatacak filmler:

1.Sevginin Gücü/The Leon

IMDB puanı 8.6 olan Drama ve Romantizm konulu filmin yönetmen koltuğunda Luc Besson oturuyor. Başrol oyunculuğunu ise Natalie Portmen, Jean Reno ve Gary Oldman paylaşıyor.

Luc Besson’un yazıp yönettiği filmin çekimleri Fransa’da 1994 yılında gerçekleşmiştir. Sıra dışı bir konusu olan film, masum bir kız olan Mathilda ve Katil Leon arasında geçmektedir. Birbirlerinden başka kaybedecek hiçbir şeyi olmayan bu ikiliyi bir araya getiren olaylar, Mathilda’nın ailesinin New York’da bir otelde öldürülmesiyle başlar. Mathilda’nın komşusu olan Leon’dan ders alarak ailesinin katilini bulmak isteyen Mathilda, kendini Leon’un dairesine saklanarak kurtarmıştır.

2.Kasımda Aşk Başkadır/Sweet November

Vizyona giriş tarihi 2011 yılı olan Sweet November Romantik/Dram türünde çekilmiş bir filmdir. Başrollerinde Keanu Reeves ve Charlize Theron’un yer aldığı romantik film yapıtının yönetmenliğini ise Pat O’Connor üstlenmiştir. Filmin çekimleri ABD’de gerçekleşmiştir.

Nelson Mollos sürekli çalışan ve işkolik bir adamdır. Ehliyet almak için girdiği sınavda Sara ile tanışır. Sara, 1 ay boyunca Nelson ile yaşama teklifinde bulunur. 2 insanı bekleyen süprizler ve acı gerçekler nelerdir?

3.Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

İzleyici kitlesi tarafından % 94 oranında bu filmin beğenildiğini belirterek konuya başlamak istiyorum.

Uzun metraj filminin yönetmen koltuğunda Çiğdem Vitrinel oturmaktadır. İlhami Algör’ün 2005 yılında yayınlanan romanı “Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku” aynı adlı kitaptan uyarlanarak siz değerli izleyicilere sunulmuştur. Gösterim tarihi 2014 yılı olan filmin başrollerini ise Erdal Beşikçioğlu ve Sezin Akbaşoğulları paylaşmaktadır.

İlk kitabını yazmak isteyen Arif, zamanını kitap yazmak için çalışmakla geçiren bir adamdır. Beklemediği bir anda Müzeyyen ortaya çıkar. Müzeyyenin cazibesinin peşinden giden Arifi neler beklemektedir?


 Sonbaharda izlenmesi gereken en iyi kült filmler:

1.Amelia

Gösterim tarihi 2011 yılı olan filmde, Mira Nair filmin yönetmen koltuğunda oturmaktadır. Filmin müziği o döneme damga vurmuştur ve müziğin bestecisi Gabriel Yared’dir . Oyuncu kadrosunda ise;  Audey Tautou, Clotilde Mollet gibi başarılı isimler yer almaktadır.

Amelia Fransa da yaşayan hayat dolu ve sevimli bir kadındır. Hep başkalarının mutlu olması için çabalar ve kendi mutluluğu için de bir şeyler yapacak mıdır?

2.V for Vendetta

Bu efsane filmi hala izlemediysen çok şey kaçırıyorsun demektedir. Buraları okumana bile gerek yok hemen bu filmi bul, aç ve izle!

Film 8.2 IMDB puanına sahiptir. 2005 yılının ABD – Almanya ortak yapımı olan filmde, Matrix filminin yönetmeni James Mc Teigue yönetmenlik koltuğunu almıştır.

2020 yılında baskıcı bir toplum düzeninin yer aldığı ülkede, halk iyice çığırından çıkmış ve şiddet yanlısı olmaya başlamıştır. Bu kargaşada beklenmedik bir noktada ortaya çıkan V, masum kadın Evey’i kurtarır. Bu kurtarış bir bakıma bir ulusu kurtarıştır. Artık bu şiddet yanlısı düzene halk isyan edecektir. Bu epik hikayeyi asla kaçırmayın. 

 

Bir önceki yazımız olan Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Süper Kahraman Filmleri başlıklı makalemizde en iyi süper kahraman filmleri, en iyi süper kahraman filmleri listesi ve süper kahraman filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap