İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İlginç Bilgiler
  3. Subliminal Mesaj Nedir? Her Gün Maruz Kaldığımız Subliminal Mesajlar

Subliminal Mesaj Nedir? Her Gün Maruz Kaldığımız Subliminal Mesajlar

subliminal

Subliminal mesaj, herhangi bir objenin içine gömülü olarak yerleştirilen ve değişik mesajlar vermek isteyen, insanların ilk bakışta algılayamayacağı resimli veya yazılı mesajlardır.

İnsanlar herhangi bir resmin tamamına odaklandıklarından dolayı, bu gömülü olan resim direk bilinçaltına gider. Yani aslında beyin tarafından sorgulanmaz.

Genelde reklam veya cinselliğe eğilim için verilen subliminal mesajlara son zamanlarda fazlaca maruz kalıyoruz. Aslında bu mesajları direk sizlere resim olarak göstermek daha iyi olur diye düşündüm. Burada olan ve olmayan bazı resimlere de yazının en aşağısında bulunan videoda yer vereceğim. Dilerseniz resimlere geçelim ve yorumlayalım:


Facebook anasayfasındaki garip mesaj: Facebook’a sadece Türkiye’de günlük 19 milyon kişi girildiği bilinince bu rakamı Dünya’ya vurursak ve her gün 3 defa Facebook’a girip çıksak bu mesajın beynimizde yarattığı etkiyi düşünebiliyor musunuz?

facebook subliminal


Fırıldak Ailesi’ndeki gariplik: Fırıldak Ailesi de fırıldaklık yapacaksa fazla konuşmaya gerek yok. Hem de bunu çocuklar izliyor ve Türkiye’nin en büyük özel kanallarından Star TV’de yayınlanıyor.

cizgi 2


Seccadedeki subliminal: Durum o kadar abartılmış ki artık insanların üstünde ibadetlerini yaptıkları, namaz kıldıkları seccadelere bile cinsel içerikli subliminal mesajlar yerleştirilmiş.

seccadedeki subliminal


Çizgi filmlerde cinsellik: Her gün çizgi filmleri büyük dikkatle izleyen çocuklara verilen bu mesaj ile cinsellik şu anda gençler arasında hat safhada.

mickeymousecizgi 5


Bu olay dizi, çizgi film veya filmle de sınırlı değil. Şarkı kliplerinde ve sözlerinde bile birçok subliminal mesaja yer veriliyor.

Atiye isimli şarkıcının kliplerinde genel olarak illuminati ile ilgili birçok görsele ve olaylara yer verilmekte:


Katy Perry’nin de bir klibinde açıkça görülüyor ki “Allah” yazan bir kolye kül ölüyor. Bu olay fark edilince klip yeniden düzenlenip tekrar yayınlandı:


Tabi ki sadece cinsel içerikli değil geleceğe dair mesajlar veren birçok subliminal mesaj da yine çizgi filmlerin, dizilerin ve reklamların içerisinde yer alıyor.

Johnny Bravo’dan İkiz Kuleler gelecek temalı tablo: Bu olanların aslında bir plan olduğunu sadece bu resme bakarak bile anlayabileceğinizi düşünüyorum. Aslında İkiz Kuleler konusunda da gerçek ortada.

cizgi 1


Hepsine kısa kısa değineceğimi söylemiştim. Şimdi de biraz illüminati ile ilgili görsellere geçmek istiyorum. Gelin hep birlikte resimleri inceleyelim:

Türk oyuncularındaki simgeler: Giyecek başka tişört kalmadı sanırım dedirten görseller gerçekten.

illu


Scooby Doo’daki kolye: Küçükken en çok izlediğim çizgi filmlerden biriydi. Aslında çoğumuzun öyledir. Fakat daha önce hiç böyle şeylere dikkat etmedim açıkçası. Aslında Scooby Doo’da bu ve buna benzer birçok görsel bulunuyor.

illu1


Şimdi izleyeceğiniz videolarda birçok subliminal mesaja yer verilmiş. Youtube kanallarına videolar için teşekkür edelim ve videolara geçelim:

İlk olarak subliminal mesajların ne olduğunu anlatan bir video ile başlamak istiyorum. Ayrıca izlediğiniz videoda 11 Eylül olayından da bahsedilmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=3ViFltKKWN8


İlk olarak geleceği tahmin eden çizgi filmlere dair bir videoyu izlemenizi istiyorum. Aslında her şeyin çok öncelerden planlandığı, bu videoda belli oluyor.


Geleceği tahmin eden çizgi filmlerden sonra cinsel içerikli çizgi filmlere geçelim. Aslında burada belirtmek istediğim şey çocukların daha küçükken cinselliğe eğilimli yetişmelerinin istenmiş olmasıdır.


Olay sadece çocuklara yönelik de değil. Gündelik hayatımızda karşılaştığımız bazı şirketlerin logolarında bile birçok subliminal mesaj bulunuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=vZBHfv1c7p8


Olay sadece bunlarla da sınırlı kalmıyor. Her gün annelerimizin babalarımızın büyük heyecanla bekleyip izlediği birçok dizide de aslında cinsel içerikli subliminal mesajlar bulunmakta.


15 Temmuz tarihinde yaşamış olduğumuz darbe girişiminden sonra ortaya çıkan bu görüntü de aslında her şeyin planlı olduğunu gösteriyor. Videoda izlediğiniz reklam 15 Temmuz’dan tam 9 ay 10 gün önce çekilmiş. Yani bir bebeğin doğumu için gerekli olan süre.

https://www.youtube.com/watch?v=Gs2Jf1BBFCo


Gündelik hayatta maruz kaldığımız birçok subliminal mesajdan sizlere bir nebze olsun bahsetmeye çalıştım. Artık ekranlara bağlı olmaktan kurtulalım. Biraz hayatın ve olanların farkına varalım.

Diziler demişken; aslında dizilerin hikayelerinde bile bir subliminal mesaj vardır. Genelde bildiğiniz gibi çoğu aşk dizisinde olay şudur: masum gözüken bir kız vardır. Bu kız iyi bir ilişkisi olan çiftin arasına girer. Kız iyi gözükürken diğer kız kötü durumuna düşer. Aslında bu olay bile başlı başına bir subliminal mesajdır.

Sizden tek isteğim çocuklarınızı televizyon ekranlarından uzak tutmak. Çünkü bu mesajlardan en fazla 3-10 arası yaş çocuklar etkilenir. Bunu yapabilmek için onlarla fazla vakit geçirin ve ilgilenin. Bu şekilde bir nebze olsun ekranlardan onları uzak tutabilirsiniz. Hiç televizyon izlemeyin demiyorum tabi ki. Ancak ayarında izleyin ve güvendiğiniz programları ve dizileri izleyin.


Subliminal mesajlar hakkında yeterince bilgi verdiğimi düşünüyorum. Umarım beğenirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Bir önceki yazımız olan Japonya Hakkında İlginç Bilgiler başlıklı makalemizde japonlar ilginç bilgiler, japonlarla ilgili ilginç bilgiler ve japonya hakkında ilginç bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. Peki bilinçaltımıza işlenen bu subliminal mesajlardan nasıl kurtulabiliriz. Bildiğim kadarıyla sadece reklamlarda filmlerde vs. değil şarkılarda da bu mesajlar var.

  2. Paranoyaya doğru ilerleyen subliminal mesajlara pek fazla inanmıyorum.