İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Sinema
 3. Tarihe Meraklı Kişiler İçin En İyi Tarihi Yabancı Diziler

Tarihe Meraklı Kişiler İçin En İyi Tarihi Yabancı Diziler

tarihi diziler

Tarih, bir çok kişinin ilgi duyduğu, bazılarımızın ise sadece geçmiş diye tabir ettiği derin bir sözcüktür. Son zamanlarda oldukça fazla tarihi dizi türemeye başladı. Peki en iyi tarihi yabancı diziler neler? Bu sorunuzun cevabı için sizi daha fazla bekletmeden listeye geçelim:


1.Vikings

Vikings, 8. yüzyılda İskandinavya’da yaşayan Ragnar Lothbrok’un yaşam hikayesinin anlatıldığı mükemmel bir dizi diyebilirim. İzlediğim en iyi tarihi diziydi. Tarihe merakınız olmasa dahi bu diziden zevk almama şansınız yok. Diziyi izlerken Vikinglerin tarihini, dinlerini, geleneklerini öğrenirken hristiyanlarla olan ilk etkileşimlerini de göreceksiniz.


2.Spartacus

Oldukça eski bir dizi olsa dahi en iyi tarihi yabancı diziler listemizde 2. sırada hiç şüphesiz Spartacus bulunuyor. Spartacus, sevdiği kadından zorla ayırılan bir adamın arenalarda dövüşüp büyük bir başarıya ulaşma hikayesini anlatıyor. Spartacus zaman olarak ise tahmin edebileceğiniz gibi Romalılar dönemini anlatıyor. Eğer Roma dönemine ilgi duyuyorsanız Spartacus dizisini mutlaka izlemelisiniz.


3.Outlander

Hem tarih hem fantastiklik bir arada olsun diyenler için bulunmaz nimet. Outlander dizisinde 1945 yılından gizem dolu bir şekilde 1743 yılına giden bir hemşirenin hikayesini göreceğiz. İskoçya’da geçen dizinin ilk sezonu 16 bölüm olarak çekildi.


4.Da Vinci Demons

Leonardo Da Vinci’nin gençlik yıllarına yolculuk yaptığımız dizide Leonardo’nun zekasına hayran kalacaksınız. Çelişkiler dünyasında git gel yapan Leonardo, bakalım bunları çözebilecek mi? Bu arada dizide oldukça fazla Osmanlı esintileri görebilmeniz mümkün.


5.Narcos

Bir Netflix dizisi olarak yayınlanan Narcos, Pablo Escobar’ın hayatını belgeler ve kanıtlarla birlikte en düzgün şekilde anlatıyor. Narcos dizisinde Escobar’ın yakalanışına kadar geçen süreyi en doğru şekilde öğrenebilirsiniz.


Ayrıca önerebileceğimiz diğer tarihi diziler şunlardır:

 • The Last Kingdom
 • The Pacific
 • Band of Brothers
 • Rome
 • Marco Polo
 • Reign

Bir önceki yazımız olan Gülmekten Karnınızı Ağrıtacak En İyi 7 Komedi Filmi başlıklı makalemizde en iyi komedi filmi, en iyi komedi filmleri ve en iyi komedi filmleri 2000 sonrası hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. Tarihi dizilerde benim favorim kesinlikle Da vinci demons olur, Enfes bir dizi.

 2. 4 sene önce

  narcos efsane bir dizi, dizide ispanyolca konuşulması haricinde sevmediğim bir kısım olmadı. yabancı dizi leri izlememin en büyük sebebi ingilizcemi geliştirmek olduğu için böyle bir düşüncem oldu.

 3. Narcos ve özellikle spartaküs favori dizilerimden oldu tarihi seven biri olrak bu diziler harika

 4. 4 sene önce

  Vikings’e başladım şuan 5. bölümdeyim ve bana harika şeyler öğretiyor. İnsanların eskiden denize nasıl açıldıklarını ve nasıl yön bulduklarını öğrenmem beni diziye aşık etti.

 5. 4 sene önce

  Tarihi filmleri severim ancak konu olarak icinde zamanda yolculuk seklinde bir düşünce işlenirse bu daha cok ilgimi cekiyor. yani birazda bilim kurguya donuk olmalı bence. Bu yüzden Outlander’i öneririm.