1. Ana Sayfa
  2. Yaşam-Ekonomi
  3. Troy Kartlar Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Troy Kartlar Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

troy kart

Gelişen teknolojiyle beraber değişen ekonomik koşullar farklı farklı çeşitlerde kartları da hayatımıza sokmaktadır. Troy kartlar da bunlardan biri. Troy Bankalar Arası Kart Merkezi’nin (BKM) geliştirdiği bir ödeme yöntemi. Troy karta sahip olmak isteyen tüketiciler bankaya veya elektronik para kuruluşlarından başvurularını yapabilmektedir.

Troy kartlar henüz yeni sistemler olduğu için fazla insan tarafından bilinmemektedir. Bu yazımızda Troy Kartlar hakkında bilmeniz gereken şeylerden bahsedeceğiz.

 

1- Troy, BKM Tarafından Geliştirilen ve Yerli Bir Ödeme Sistemidir

Troy tıpkı Visa ve MasterCard logolu kartlar gibi ayrı bir logosu olan elektronik bir bankacılık yöntemi. Yani bugün kullandığımız kartların sağ altında nasıl Visa ve Mastercard logosu bulunuyorsa Troy kartların sağ altında da Troy logosu bulunmaktadır. İşletmeler arası para akışını sağlar.

2- Troy Üyesi Banka Ve Elektronik Para Kuruluşlarından Bir Troy Kart Edilebilirsiniz

Şu an Türkiye’de 20’den fazla Troy üyesi kuruluş bulunmakta. Bu kuruluşlara başvurarak yeni bir Troy kartı edilenebilir veya mevcut kartınızın Troy kartına çevirilmesini isteyebilirsiniz.

Troy üyesi bankalara örnek verecek olursak; Akbank, Denizbank, Teb, Şekerbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank ve Ziraat Bankası gibi bankaları sayabilmekteyiz. Bu bankaların şubesinden kredi kartına başvurabilir veya kredi kartınızı Troy olarak değiştirebilirsiniz.

3- Troy Kartınızı Türkiye’deki Tüm Bankaları Ait ATM ve POS Cihazlarınızda Kullanabilirsiniz

Bir Troy kartedindiğiniz takdirde bu kartı herhangi bir yerde kullanabilirsiniz. Tüm bankaların atm’sinden işlem yapabilirsiniz. POS cihazlarını kullanarak satın alım işlemlerinizi yapabilirsiniz.

4- Troy Kartınızla İnternetten Alışveriş Yapabilmektesiniz

Troy kartlar POS cihazlarında ve işletmelerde kullanılabildiği gibi internette de kullanılabilmektedir. Özellikle güvenli ödeme sistemlerinin oldukça önem kazandığı şu günlerde Troy Go hizmetiyle internetten alışveriş hizmetlerinizi güvenle yapabilirsiniz

 

Troy’un Sunduğu Kart Hizmetleri

Troy Banka Kartı

Troy logolu bir banka kartı edindiğiniz takdirde kartınızı ATM’lerden para çekimi dışında POS cihazlarında da kullanabilmeniz mümkün.

Troy Kredi Kartı

Troy Kredi kartı hizmetinde belirttiğiniz limit kadar alışveriş yapabilmeniz mümkün.

Troy Ön Ödemeli Kart

Ön ödemeli kartlar yüklediğiniz kadar harcağınız karttır. Troy bu hizmeti size sunmakta.

 

Bir önceki yazımız olan Mutfak Temizliği Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde mutfak nasıl temizlenir, mutfak temizlemeye nereden başlanmalıdır ve mutfak temizliği nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap