İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Android
  3. Tüm Zamanların En Çok İndirilen 10 Android Uygulaması

Tüm Zamanların En Çok İndirilen 10 Android Uygulaması

android

Google Play, Android telefonlar için vazgeçilmez bir uygulama haline geldi. Peki hiç Google Play’den en fazla indirilen uygulamaları merak ettiniz mi?

Eğer cevabınız evet ise dilerseniz hemen yazıya geçelim:


1.Google Play Servisi

google-play-services

Tüm Android telefonlarda Google Play Servisi otomatik olarak indirildiğinden dolayı, en fazla indirilen uygulama konumunda.


2.Gmail

gmail

Yine tüm Android kullanıcılarının google hesabı açmasından dolayı, Gmail en fazla indirilen 2. uygulama olmuş durumda. Ayrıca çoğu kişi mail servisi olarak Gmail’i tercih ediyor.


3.YouTube

youtube

En fazla indirilen 3. uygulama ise YouTube. Son zamanlarda müthiş bir yükseliş yakalayan YouTube, 1 milyardan fazla indirme sayısıyla 3. sırada yer almış.


4.Facebook

facebook-5

Son günlerde en fazla kullanılan sosyal ağ olmayı kutlayan Facebook, en fazla indirilen uygulamalar listesinde de 4. sırayı kimseye kaptırmamış durumda. Yine Facebook’un da 1 milyardan fazla indirilme sayısı bulunuyor.


5.Google Maps

google-maps

Google Maps ise kullanışlı özellikleri ile 1 milyardan fazla indirme sayısına ulaşan tek harita uygulaması durumunda.


6.Google Hangouts

google-hangouts

Türkiye’de fazla kullanılmasa da herkesin telefonuna otomatik yüklendiğinden dolayı Google Hangouts, en fazla indirilen uygulamalar listesinde 6. sırada yer alıyor.


7.Google+ (Plus)

google

Google+ veya Google Plus olarak da bilinen Google’ın sosyal ağı bu listede kendine 7. sırada yer bulmuş. Türkiye’de de oldukça yaygın kullanılıyor.


8.WhatsApp Messenger

whatsapp

8. sırada herkesin bildiği vazgeçilmez mesajlaşma programı WhatsApp bulunuyor. İnanılmaz yükselişi ile sahibine milyonlar kazandıran WhatsApp bildiğiniz gibi Facebook’a çok iyi bir miktara satılmıştı.


9.Google Search

google-search

Google’ın arama servisi olarak bilinen ve çoğumuzun telefonunda widget olarak bulunan Google Search, kendini hissettirmese de 1 milyardan fazla indirilmiş.


10.Messenger

facebook-messenger

Facebook’un mesajlaşmak için zorunlu kıldığı Messenger uygulaması ise listenin 10. sırasında yer alıyor. Fakat uygulamanın kendi tecrübelerimden, şarj konusunda kötü olduğunu belirtmek isterim.


Bonus: 17.Instagram

instagram

Instagram’ın Twitter’dan çok daha fazla indirmeye sahip olduğunu bu listeden de anlayabiliyoruz. Instagram uygulamasından önce ise listede Google’ın, Google Drive, Google Play Books, Google Chrome, Google Play Games, Google Play Musics gibi uygulamaları bulunmakta.


Bonus: 20.Twitter

twitter

Twitter, Instagram’ın 3 sıra altında kalarak 20. sırada kendine yer bulmuş. Twitter ile Instagram uygulamaları arasında ise Angry Birds ve Skype uygulamaları bulunmakta.


Bu yazımızda sizlere tüm zamanların en çok indirilen 10 uygulamasından bahsettik. Ayrıca merak edersiniz diye 2 adet de bonus ekledik. Umarım beğenmişsinizdir.

Sitemizi takip etmeyi unutmayın. Takipte kalın, hoşçakalın.

Bir önceki yazımız olan Gram Games 4 Günde İndirme Rekoru Kırdı! başlıklı makalemizde gram games, gram games six! ve six! oyunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Bunlar olmadan android telefon mu olur 🙂 alayı yüklü geliyor neredeyse.

  2. 20. twitter mıymış vay be şaşırdım artık popülerliği düşüyor herhalde. teşekkürler paylaşım için.