İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Türk Düşmanlığı Yapan The Promise Filmi Büyük Tepki Aldı!

Türk Düşmanlığı Yapan The Promise Filmi Büyük Tepki Aldı!

the-promise-filmi

Bu sene çıkacak olan The Promise, konusu ile sosyal medyada büyük tepki aldı. Böylesi bir zamanda, böyle bir filmin çekilmesi gerçekten akıl kârı değil diye düşünüyorum.

Bu sene gösterime girmesi planlanan The Promise’ın yönetmenliğini Terry George yaparken; Christian Bale, Oscar Isaac, Charletto Le Bon ve Jean Reno gibi önemli isimlerde filmde yer alıyor. Filmin yapımcısı ise Çinli Mike Medavoy.

Filmde yer alan konu son yıllarda oldukça tartışılan, hatta hiçbir gerekçe gösterilmeden kabul edilen ermeni soykırımı(!) ile alakalı. Türklerin kötü insanlar olarak tanıtıldığı filmde, o zamanlarda Ermenilere işkence yaptıkları, hakaret ettikleri ve hatta öldürdüklerine yer verilmiş. Tarihin açıkça saptırılmış olduğu bu filme Türkler tarafından sosyal medyadan büyük tepki yağdı. Sadece Türkler değil aynı zamanda Azeriler ve Pakistanlılar da büyük tepkide bulundu.

Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal ağlarda bulunan büyük sayfalar ise The Promise’ın IMDB sayfasını yayınlayarak düşük oy vermelerini istedi. Ayrıca filmin YouTube fragmanına da disslike atarak tepki gösterildi. Filmin fragmanı için altyazı çevirisi yapan Türkler ise bazı komik ifadelerde bulundular.

Eğer isterseniz buradan filmin IMDB sitesine girerek 1 puan verip puanı düşürebilirsiniz. (IMDB puanı izleyiciler için çok önemlidir. Eğer düşük olursa fazla izlenen bir film olmaz.)


Filmin fragmanına ise buradan disslike atabilirsiniz:

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. Takipte kalın, hoşçakalın.

Bir önceki yazımız olan 21. Yüzyılın En İyi 100 Filmi BBC Tarafından Seçildi başlıklı makalemizde 2000lerin en iyi 100 filmi, 21. yüzyıl bbc film listesi ve 21. yüzyılın en iyi filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Böyle bir filmin ülkemizde gösterime girmemesi ve maddi açıdan destek verilmemesi lazım.

  2. Promise filmi bir karalama politikasından başka birşey değil ama bizde imdb aracılığı ile puanını yerin dibine soktuk.