1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Türk Hack Team 2 Bin ABD Sitesini Hackledi!

Türk Hack Team 2 Bin ABD Sitesini Hackledi!

türk hack team

Türkiye’nin en önemli hacker gruplarından biri olan Türk Hack Team, son olayların ardından Amerika sitelerine saldırmaya başladı.

Sadece Türk hackerlar değil; diğer ülkelerden de ABD merkezli birçok siteye saldırı yapıldı. Bu saldırıların en büyüğünü Türk Hack Team 2 bin ABD sitesini hackleyerek gerçekleştirdi. 15 Temmuz’da olan darbe girişiminin hemen ardından ABD’nin açıklamalarından dolayı ipler gerilmişti. Bu gerilmenin en büyük sebebi ise söz konusu darbe girişimini yapan kişinin Amerika’da bulunması idi.

Hacklenen sayfalar kullanıcılar tarafından bu şekilde görüldü:

Türk hack team anasayfa

ABD’ye uzun zamandır saldırı yapmayı planlayan Türk Hack Team, bu saldırıları 30 Ağustos tarihine sakladı. Skorsky ve ZoRRokiN kod adlı Türk Hack Team yöneticileri, yapılan siber saldırıların sonucunda toplamda 1.781 web sitesinin hacklendiğini belirtti.

Son olarak Türk Hack Team yetkilileri, bu saldırıların devamının da geleceğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Google 30 Ağustos'u Kutlamadı, Yandex İse Şaşırtmadı başlıklı makalemizde 30 ağustos google, 30 ağustos yandex ve google bayramı kutlamadı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (8)

  1. Normal insanlara ülkelerinin izlediği politikaları yüzünden saldırılması doğru mu? Bu saldırıları hiçbir şekilde desteklemiyorum, çünkü yarın bir gün başka bir ülke ile sorun yaşadığımızda onlar gelip bizim sitelerimize saldırabilirler, ha illa saldıracak zarar vereceksen devlet sitelerine saldır.

  2. Tam olarak nasıl içerikli sitelere saldırdıklarının yada sitelerin bir listesini yayınladılar mı acaba?

  3. Bir aralar bu hack timine katılmıştım bıyıklarımız yeni terlerken 🙂 Büyütmüşler işleri kolay gelsin.

  4. Umarım yasal olarak bir sıkıntı çekmezler, zira amerika lafta dostumuz.