1. Ana Sayfa
 2. Gündem
 3. Turkcell Ucuz Tarifeler ile Geri Geliyor

Turkcell Ucuz Tarifeler ile Geri Geliyor

turkcell

Turkcell, yıllardır sürdürmüş olduğu mücadeleyi sonunda kazandı. BTK tarafından 2009 yılında koyulan fiyat sınırı sebebi ile yıllardır pahalı tarifeleriyle bilinen Turkcell, tarifelerin el yakması sebebiyle birçok kullanıcı kaybetmişti. Dün gece yayınlanan BTK kararı ile Turkcell tekrardan ucuz tarifeler sunabilecek.

bilgileryazi

Türkiye’de en fazla aboneye sahip olan operatör şirketi Turkcell, 2009’da alınan BTK kararı ile belli bir fiyatın altında kullanıcılara tarife sunamıyordu. Bu sınırlamanın sebebi ise Turkcell’in o zamanda rakibi olmaması idi. Alınan karardan bu yana milyonlarca abonesini kaybeden Turkcell, dün gece alınan karar ile tekrardan ucuz tarifeler hayata geçirebilecek.

Bunun Anlamı Nedir?

Şu anda fiyatlara bakacak olursak:

Türk Telekom: 1.000 SMS + 1.000 Dakika + 6 GB İnternet = 49 TL

Vodafone: 5.000 SMS + 1.000 Dakika + 4 GB İnternet =49 TL

Turkcell: 1.000 SMS + 1.000 Dakika + 2 GB İnternet =80 TL

gibi fiyatlandırmalar bulunuyor. İşte bu karar ile Turkcell de Türk Telekom ve Vodafone gibi ucuz tarifeleri hayata geçirebilir hale geldi. Önümüzdeki günlerde Turkcell’den ucuz ve güzel tarifeler bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Kurtlar Vadisi Darbe Başlamadan Bitti! başlıklı makalemizde kurtlar vadisi darbe, kurtlar vadisi darbe başlama tarihi ve kurtlar vadisi darbe filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. 5 sene önce

  İnşallah dediğiniz gibi turkcell ucuz tarifeler ile piyasaya geri dönerler yoksa diğer operatörlerde de uygun olsalar dahi çekim sorunu yaşamak bir sıkıntı.

 2. Turkcell ve ucuz tarife yanyana durmayan iki karşıt kavram.

  • Furkan Kadıoğlu

   Aslında sıkıntıyı yazıda açıkladık. Ucuz tarife yapılmamasının sebebi alınan karar ve rekabet olması. Artık Turkcell’den de güzel tarifeler bekliyoruz 🙂