İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Twitter Hesabı Nasıl Silinir? Twitter Hesap Silme

Twitter Hesabı Nasıl Silinir? Twitter Hesap Silme

twitter

Twitter, dünyada ve Türkiye’de en çok adından söz ettiren ve fazla kullanıcıya sahip olan sosyal platformlardan birisidir. İnsanların özgürce düşüncelerini paylaşabilmesi ve farklı düşünceleri okuyabilmesi açısından tasarlanmış bir uygulamadır. Aynı zamanda son dakika gelişmeleri takip etmek adına da yararlı bir uygulama olarak gösterilmektedir. Fakat bazı kişisel nedenlerden dolayı kullanıcılar hesaplarını kapatmak isteyebilmektedir. Bu noktada kişinin izlemesi gereken birkaç adım vardır.

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Bunun iki farklı yolu vardır. Kişi isterse bilgisayar üzerinde isterse de telefonu yardımıyla Twitter hesabını silebilir. Bu yazıda bu konuyla ilgili detaylı bilgiler bulacaksınız. Bilgisayar üzerinden Twitter hesabını silebilmek için ilk olarak kapatılacak hesaba giriş yapılır. Sağ üst köşede profil fotoğrafının üzerine gelinir ve ayarlar/gizlilik kısmına basılır. Açılan pencerede Hesap kısmı görülür ve en alta inildiğinde Hesabı Devre Dışı Bırak butonunu görürsünüz. Oraya da tıkladıktan sonra karşınıza bir makale çıkar ve bu makaleyi okuyup tekrar altta bulunan Devre Dışı Bırak butonuna tıklandığında hesap dondurulmuş olur. Bu noktada kişi eğer 30 gün boyunca aynı kullanıcı adı ve şifreyle hesaba giriş yapmazsa, hesap kalıcı olarak silinmiş olur. Ancak 30 gün boyunca giriş yapılmayan Twitter hesabı kalıcı olarak silinir.

Twitter Telefon Yardımıyla Nasıl Silinir?

Bilgisayarı olmayan kullanıcılar telefonu yardımıyla da Twitter hesaplarını kolaylıkla silebilirler. Bunun için yine ilk olarak Twitter hesabına giriş yapılır. Ardından sağ üst köşede bulunan çark simgesine tıklanır. Açılan pencereden Ayarlar kısmına basılır ve açılan pencerenin en altında duran Hesabımı Devre Dışı Bırak kısmına basıldığında hesap silinmiş olur.

Twitter Hesabını Silmeden Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Aynı e-mail adresi ile farklı bir hesap açmak isteyen kullanıcıların ilk olarak kapatacağı hesaptaki mail adresini değiştirmesi gerekir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir unsur ise, eğer kullanıcı bir süre sonra tekrar Twitter hesabını kullanmak isterse, verilerini hesabını kapatmadan önce yedeklemesi gerektiğidir. Bu işlem sayesinde kişi, tekrar Twitter hesabı açtığında sıfırdan başlamaz ve kaldığı yerden devam eder. Bu yedekleme işlemini kişi mobilden ya da bilgisayardan yapabilir. Nereden yaparsa veriler oraya inecektir.

Bir önceki yazımız olan Instagram Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde instagram dondurma, instagram hesabı nasıl dondurulur ve instagram hesap dondurma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap