1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya
 3. Twitter Toplu Tweet Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter Toplu Tweet Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

twitter

2006 tarihinde aktif edilerek kullanıcıların hizmetine 140 karakter ile derdini anlatma imkanı sunan ve günümüzde yaklaşık 330 Milyon kadar kullanıcısı olduğu değerlendirilen sosyal paylaşım ağı Twitter birçoğumuzun severek kullandığı ve cihazlarımızın baş köşesinde bulundurduğu aplikasyonlardan birisidir. Öyle ki akıllı telefonlarımızda tuş kilidini açtığımızda erişebileceğimiz en kolay yere onu koymaktayız. Çünkü taşıdığı misyon ile güncel haber ağı, dedikodu köşesi gibi öneme de kavuşan bu uygulama gün içerisinde en çok vakit geçirdiğimiz uygulamalardan birisidir. Öyle ki her geçen yıl kullanıcı sayısını düzenli bir ivme ile arttırmaya devam etmektedir.

Bu kadar övgüye mazhar olan ve beğenilen uygulamanın hiç mi kötü bir yanı bulunmamakta? Diye düşünüyorsanız elbette kötü yanları da bulunmaktadır. Bunlardan birisi de şüphesiz ki atılan tweetlerin toplu bir şekilde silinmesini sağlayamamak. İnsanlar zamanla fiziki ve mental olarak değişime uğramaktadır. Bu değişim sonucunda önceden yaptıklarını beğenmedikleri gibi önceden attıkları tweetleri de beğenmemektedirler. Akabinde attıkları tweetleri toplu silmek isteyen kullanıcılar burada bir sorunla karşılaşmaktadır. Yardım merkezinde tweetlerin tek tek nasıl silineceğine değinen Twitter burada toplu bir tweet silme işleminin olamayacağını belirtmektedir. Ama yazılım çağında olduğumuz göz önünde bulundurulduğunda her şeyin bir çözümü olduğu gibi bu durumun da çözümü yazılım mühendisi arkadaşlar tarafından bulunmuştur. 2 farklı şekilde Twitter hesabınızdan toplu tweet silme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

1- Telefon Üzerinden Toplu Tweet Silme

 • PC ve mobil destekli olacak şekilde çalışan bu uygulamada karşınıza çıkan sorunlara çözüm bulan yazılım mühendisi arkadaşlarımız elbette mobil cihazınız üzerinden de toplu bir şekilde tweet silme işlemini sağlamaktadır. Bunu yapmak isteyen arkadaşlar şu yolları izlemelidirler;
 • Kullandığınız cihaza göre App Store ya da Google Play Store isimli uygulama mağazalarını açıyoruz,
 • Burada yer alan arama bölümüne ‘Delete Tweets’ yazıyoruz,
 • Devamında karşımıza toplu bir şekilde tweet silme olanağı sağlayan birçok uygulamanın geldiğini görüyoruz, burada yer alan uygulama yorumlarına bakarak tercih ettiğimiz bir uygulamayı telefonumuza indiriyoruz ve bu aplikasyon üzerinden belirtilen yolları izleyerek işlemi gerçekleştiriyoruz.

2- Bilgisayar Üzerinden Toplu Tweet Silme

 • Bilgisayar üzerinden giriş yaptığınız internet ağı üzerinden aynı uygulama mağazalarında yer aldığı gibi birçok toplu tweet silme siteleri bulunmaktadır. Bunlardan birisinden ve en çok tercih edilenden örnekle size genel olarak mantığı anlatacağız.
 • İlk olarak Twitter hesabımıza giriş yapıyoruz,
 • Akabinde twitwipe.com uzantılı internet sitesine giriş yaparak sağ üst tarafta bulunan ‘Get Started’ bölüme tıklıyoruz,
 • Devamında sayfanın orta kısmında yer alacak olan ‘Sign In Using Twitter’ seçeneğine gidiyoruz,
 • Önümüze gelen kısımda ‘Uygulamaya İzin Ver’ seçeneğine tıklıyoruz,
 • Yapılacak yönlendirme ile twitwipe.com uzantılı internet sitesine geri dönülüyor ve burada yer alan ‘TwitWipe’ isimli seçeneği seçiyoruz,
 • Son olarak otomatik silme işlemi gerçekleşeceği ve tweet sayınız ne kadar çok ise o kadar uzun süreceği için internet sitesini kapatmayıp işlemin sonuçlanmasını bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur? başlıklı makalemizde insta hesap dondurma, instagram hesabı nasıl dondurulur ve instagram hesap dondurma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap