1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?
  3. Ukrayna’da Banka Hesabı Açmak

Ukrayna’da Banka Hesabı Açmak

ukraynada-banka-hesabi-acmak

Ukrayna’daki tüm problem ve problemlerinizi çözmenin yanı sıra, problemleri ve problemleri önlemek için harika hizmetler de sunuyoruz. Sorununuzun danışmanınıza layık olamayacak kadar küçük olduğunu veya sorununuzu umursamadığımızı asla varsaymayın. Ukrayna ile ilgili her konuda size yardımcı olmak için buradayız. Ukrayna’da banka hesabı açmak sizin için büyük bir sorun da olabilir. Dikkat etmeniz gereken tüm detayları bir sonraki makalede bulabilirsiniz.

Ukrayna Banka Hesabı Açmak İçin Zor Bir Ülke Mi?

Bu çalışmanın zorluğu veya kolaylığı doğrudan sizinle ilgilidir. Kültürünüzü, dilinizi ve yapınızı bilmediğiniz bir ülkede, yalnız yapmaya çalıştığınız her iş elbette zordur. Ukrayna’da bir banka hesabı açma sürecinde bazı bankalara bağlı olarak değişir;

  • Pasaportunuzun aslı ve noter onaylı kopyası
  • Ukrayna vergi kimlik numarası isteniyor.

Pasaport el altında olmalıdır; Ancak vergi kimlik numarasını nasıl alırsınız? İşte başlıyoruz. Ukrayna vergi kimlik numarasını (TIN) almanız için hizmet veriyoruz. Hesabınıza bakacağız, vergi kimlik numaranızı alacağız ve bir Ukrayna’da banka hesabı açmak için başvuruda bulunmanıza yardımcı olacağız. Ukrayna’ya geldiğiniz veya geldiğinize karar verdiğiniz anda, karşılaşabileceğiniz herhangi bir yasal işlem için tavsiye ve destek alabilecek güvenilir bir şirket olduğundan emin olabilirsiniz. Ayrıca, hemen hemen her alanda profesyonel ve kaliteli hizmetler sunuyoruz. Ukrayna’ya gelip sadece eğlenmek ister misin? Profesyonel rehberlerimiz ve ev sahiplerimizle Ukrayna’yı ziyaret edebilirsiniz. Araç kiralamak istiyorsanız araç kiralama hizmetimizi şoförlü veya şoförsüz kullanabilirsiniz. Ayrıca havaalanına ve havaalanından ulaşım hizmeti veriyoruz. Ukrayna oturma izni, Ukrayna çalışma izni, Ukrayna evlilik işlemleri hakkında herhangi bir ayrıntı için endişelenmenize gerek yok. Ukrayna’da tavsiyemizi kullanırken asla yalnız yürümeyeceksiniz. İhtiyacınız olduğunda bireysel ve adli konularda size yardımcı oluyoruz. İletişim sayfamızdaki bilgileri inceleyerek istediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz.

Ukrayna’da Okuyacak Öğrenciler Bankacılık İşlemlerine Dikkat Etmeli

Ukrayna’da Özel Banka, Aval Bankası, Grant Bankası ve Nadra Bankası gibi katı yabancı bankalar var. Para transferi banka, Western Union ve Money Gramm ile yapılmaktadır. Banka hesabı açmak 3 UAH. Ukrayna’da herhangi bir yerden 24 saat boyunca para çekilmesini sağlayan bir banka hesabı, vize kartı, ana kart vb. kartlar alınabilir. Tabi ki Ukrayna’da banka hesabı açmak için de adımlar atmalıdır.

Ukrayna’ya Para Göndermek

Türkiye’den Ukrayna’ya para gönder, söylediğin paradan en hızlı ve en güvenli yol, ilk Western Union’u seçebilirsin. Türkiye’de Western Union ile birçok banka Ukrayna’ya para gönderme işlemini gerçekleştiriyor. Para gönderme anında gerçekleştiğinden, aynı gün Ukrayna’dan gönderilen paraları çekebilirsiniz. Komisyonlar bankalardan 3 ila 10 dolar tahsil ediyor. Western Union kullanarak Ukrayna’ya ne kadar para gönderebileceğimi sorarsanız, aylık ve günlük limitler vardır. Ayrıca, herhangi bir Türk bankasından bir Ukrayna bankasına para gönderebilirsiniz. Kısa zamanda Ukrayna’da banka hesabı açmak işlemleri tamamlanır. Buradaki en önemli faktör, gönderdiğiniz kişinin hesap bilgilerinin yanı sıra hızlı kod olacaktır. Türkiye’den Ukrayna bankaları aracılığıyla para gönderme, 1-5 iş günü arasında değişmektedir. Şimdi PTT ile Ukrayna’ya para gönderebilirsiniz. Türkiye ile ukrpos ve PTT arasında bir anlaşma yaparak, postaneden 3.000 Euro’ya kadar gönderebilirsiniz. Komisyon 28 ila 50 lira, teslimat süresi 3-5 gün arasında değişiyor.

Ukrayna’da Para Çekmek

Ukrayna para birimi olan Grivna hesabınızı veya kredi kartınızı kullanarak Ukrayna’daki herhangi bir ATM’den çekebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken noktalara gelince. Şehir merkezindeki ve mümkünse bir bankada veya büyük alışveriş merkezlerinde bulunan ATM’leri tercih etmelisiniz. Bu, Ukrayna ATM’lerinde kart kopyalamanın çok yaygın olmasından kaynaklanmaktadır. Güvenlik nedeniyle, şubeleri olan en işlek ATM’leri seçmenizi tavsiye ederim. Bir bankadan 1,5 ila 3 dolar tutarında para çektiğiniz her zaman, sizden ücret tahsil edilecektir. Ukrayna’daki banka ATM’lerinden para çekerken, para birimi dönüştürme işleminden kaynaklanan bazı hasarlar var. Çekim sürecinde, önce TL dolara çevrilir, ardından dolar UAH’ta size ulaştırılır. Örneğin, 5.000 Grivnası 185 $ ‘dır ve yaklaşık 192 $ hesabınızdan çekilir. Burada Ukrayna’da banka hesabı açmak işinize yarayabiir.

Türk Vatandaşları Avrupa’da Bir Hesap Açabilir Mi?

AML (Kara Para Aklama) kurallarının uygulandığı dünyanın hemen hemen tüm ülkelerinde, bankalar yabancıların hesap açmasını zorlaştırabilir. Birçoğu fiziksel olarak sizden hesap açmak istediğiniz ülkeye gitmenizi isteyebilir. Bu kapsamda Ukrayna’da banka hesabı açmak da yine koşullara tabi olabilir.

Ancak, yurtdışında Erasmus veya staj amacıyla giderken, geri döndüğünüzde açık bir hesap kapatmanıza gerek yoktur. İnternet üzerinden birçok banka kullanıma açıktır. HSBC böyle bir bankadır. Ancak, bazı bankalar (örneğin, BNPTEB) sizden şahsen bu ülkeye gitmenizi isteyebilir. İkametgahınız olmasa bile hesap açma sürecinde hazır bulunmanız gerekebilir.

Yabancıların bir banka hesabı açması için, başvurdukları ülkenin vatandaşları ile neredeyse aynı adımları atmaları gerekir. Bununla birlikte, bazı bankalara vatandaşlık müşterileri için kredi kartı ve negatif haklar verilmektedir; oysa yurtdışında yaşayanlar bu hakkı alamayabilir.

Bir önceki yazımız olan Ukrayna Avrupa’da Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap