İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Whatsapp Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?
1

 Whatsapp Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp‘tan istediğini bir kullanıcıyı  dilediğiniz gibi engelleyebilirsiniz, engellediğiniz kişi engellediğiniz andan itibaren sizin ile iletişime geçemez, mesaj atamaz, durumlarınızı da göremez. Engellemek istediğiniz kişinin tüm bu durumları yaşamasını istiyorsanız yani sizin ile Whatsapp’tan iletişime geçmemesini, sizin hakkınızda bir bilgiye ulaşmamasını istiyorsanız bunu yapabilirsiniz.

Engellenmiş kullanıcının sizlere gönderdiği mesajlar sizin tarafınızdan da gözükmez ve siz isteseniz bile bu mesajlar size verilmez veya gösterilmez.  Profilinizde yaptığınız değişiklikler mesela profil fotoğrafınız bile engellediğiniz kişi tarafından görülmeyecektir. Bir kişiyi engellemek onu sizin telefon rehberinizden silmez, o kişiyi silmek istiyorsanız bunu kendi telefon rehberinize girip yapmanız gerekmektedir bu sayede kişiyi hem engellemiş hem de rehberinizden silmiş olursunuz.

En Kısa Yoldan Kişi Whatsapp Kişi Engelleme

Kişi engellemek için aşağıdaki yolu izleyiniz:

Menü Tuşuna basınız > Ayarlara gidiniz > Hesap kısmını seçiniz > Gizlilik > Engellenen kişilere gidiniz. Sonra Ekle’ye basın. Listeden engellemek istediğiniz kişiyi yada kişileri seçin. İşte bu şekilde istemediğiniz yada sizi rahatsız ettiğini düşündüğünüz kişiyi yada kişileri engelleyebilirsiniz yapmanız gereken şey bu kadar. Diğer bir konu ise bilinmeyen numaradan size rahatsızlık veren yada sizin hakkınızda bir bilgiye sahip olmasını istemediğiniz kişiyi nasıl engelleriz onu da öğrenelim. İlk olarak bilinmeyen kişi ile olan mesajlarımıza geliyoruz daha sonra üst kısımda bulunan diğer sekmesinden engelle kısmına gelip o kişileri de engelleyebilirsiniz.

Artık “Whatsapp kişi engelleme nasıl yapılır?” öğrenmiş oldunuz bu saatten sonra kimleri engelleyeceğiniz size kalmış engellediğiniz kişinin engelini kaldırmak içinde sizlere en başta anlattığımız gibi engelleme kısmına giderek engellemesini kaldırabilirsiniz bu sayede istediklerinizi engelleyebilir yada engelini rahatlık ile kaldırabilirsiniz.Günümüzde pek çok insan whatsapp üzerinden çok fazla istemediği kişiler ile muhatap oluyor ama artık bu olayın çözümünü Whatsapp’ın bize sağlamış olduğu bu kolay ve hızlı yöntem ile bir çözüme kavuşturabileceğiz.

Bu tür teknolojik konuda yardıma ihtiyacınız olur ve bir çözüm bulamadıysanız web sitemizi ziyaret edip istediğiniz konuya bir çözüm bulabilirsiniz, web sitemiz sizlerin teknoloji konusunda ki tüm sorunlarınıza çözüm olmak için tüm yenilikleri ve güncellemeleri takip ediyor.

Bir önceki yazımız olan Youtube Video İzlenme Sayısını Arttırma Yöntemleri başlıklı makalemizde Youtube, Youtube Video İzlenme Sayısı ve Youtube Video İzlenme Sayısını Arttırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap