1. Ana Sayfa
  2. Çözüm Merkezi
  3. Wi-Fi Şifresi Nasıl Değiştirilir? Unutulan Wi-Fi Şifresini Değiştirme

Wi-Fi Şifresi Nasıl Değiştirilir? Unutulan Wi-Fi Şifresini Değiştirme

wifi sifresi

Wi-Fi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

İnternet kullanıcısı olup hem de modem sahibi olanlara yönelik en çok aratılan sorulardan birisi Wi-Fi Şifresi Nasıl Değiştirilir? sorusudur. Birçok kullanıcı mevcut Wi-Fi şifresinin çalınmasından dolayı veya mevcut olan şifrelerini yeni şifre ile değiştirmek adına kablosuz internet ayarları ile ilgili bilgi edinip şifresini güncellemek istemektedir. Bu işlemlerde yardımcı olmak adına Wi-Fi Şifresi ile alakalı tüm sorulara cevap amaçlı hazırladığımız makalemizde Wi-Fi Şifresi Nasıl Değiştirilir? sorusuna da yönelik olabildiğince detaylı bir biçimde yardımcı olacağız. Kablosuz internet şifresini değiştirmek veya güncel şifreyi öğrenmek için öncelikle modem ara yüzüne erişebilme imkanınızın olması gerekmektedir. Bu adımı uygulayabilmek için ise güncel olarak kullandığınız modemin mevcut ip adresi öğrenmeniz gerekiyor.

Modem IP Adresini Nasıl Bulabilirim?

Modem IP adresleri genellikle 192.168.1.1 veya 192.168.1.2 IP adresi olmaktadır. Fakat IP adresiniz 192.168.1.1 veya 192.168.1.2 değil ise, internet üzerinden modem markanızın ismini ve model numarasını aratırsanız karşınıza çıkacak bilgilerden yararlanabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise daha kolay. Bilgisayarınızda “Çalıştır” bölümünü açıp “ipconfig” komutunu yazarak modeminizin asıl ip adresini de öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda genellikle çoğu kişinin sahip olduğu 192.168.1.1 IP adresi üzerinden anlatacağız.

Modem Üzerinden Wi-Fi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

  • 192.168.1.1 IP adresini internet tarayıcınızı açıp adres çubuğuna girip “enter” tuşuna basın.
  • Daha sonrasında karşınıza gelen giriş bilgileri kısmına ilgili kullanıcı adı ve şifrenizi yazıp “giriş” butonuna basın (Kullanıcı adı ve şifre genellikle satın aldığınız modemin kutusu üzerinde yazar).
  • Giriş yaptıktan sonra önünüzde modem ara yüzünün çeşitli ayarları gelecektir. Burada bulunan ayarlar arasından “Kablosuz” bölümüne tıklayın.
  • Açılan bu sekme de bulunan “Kablosuz Ağ Adı (SSID)” isimli kısma tıklayarak şuan ki şifrenizi görebilir ve şuan ki bulunan şifrenizi silerek güncellemek istediğiniz yeni kablosuz internet şifrenizi belirleyip şifrenizi değiştirebilirsiniz.
  • Üstte anlattığımız işlemleri tamamladıktan sonra hemen alt kısımda “Kaydet”, “Tamam” veya “Uygula” butonuna benzer bir buton göreceksiniz. Bu butona tıklayarak girmiş olduğunuz yeni şifreyi modem ayarlarına kayıt ederek değiştirmiş olduğunuz yeni Wi-Fi şifresi ile tekrardan internete giriş yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uploaded Premium Link Generator Siteleri ile Hızlı İndirme - 2018 başlıklı makalemizde uploaded premium link generator, uploaded premium link generator 2018 ve uploaded premium link generator site linkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap