1. Ana Sayfa
 2. Webmaster
 3. WordPress En İyi Ücretsiz SEO Eklentileri 2018

WordPress En İyi Ücretsiz SEO Eklentileri 2018

seo

Günümüzde bilişim alanı kendini sürekli olarak geliştirmeyi başarmıştır. Sosyal medya, internet siteleri ve daha birçok alan derken bizlerde bir şekilde kendimizi bu alanların içerisine sürüklemiş durumdayız. Kullanmış olduğumuz sitelerin arama motorlarında gelişmesi, ileriye çıkması için seo çalışmaları elbette önem taşımaktadır. Birçok kişinin unutmuş olduğu bu alan genelde farklı sorunların oluşmasına neden olmaktadır. Sitelerin gelişmesi ve ileriye taşınması için kesinlikle yapılması gerek çalışmalardır.

Teknik olarak bilgi dağarcığınızın yüksek olması veya bir şeyleri bilmeniz bu alan içerisinde elbette önem taşımaktadır. Sitelerinize yapacağınız bu çalışmalar için mantıklı hamleler ve stratejiler yapmak elbette düşünmeniz gereken tek şeydir. Rakiplerinize göre ne kadar ilerde olursanız o kadar kitlelere ulaşabilirsiniz WordPress seo eklentileri sitelerinizde kullanabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Kolay bir şekilde kurabilir ve dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Fazlasıyla sizlere ve sitelerinize yarar sağlayacak ve kitlelere ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Aşağıda yer alan eklentileri dilediğiniz her sitede kolaylıkla kullanabilirsiniz.


All in One SEO

Eklenti Sayfası: All in ONE SEO

Dünya’nın SEO alanında tercih ettiği en önemli eklentilerden biridir. Milyonlarca sitede bulabilir ve kullanıldığını göre bilirsiniz. Kurulumu ve satın alma işlemi için sizlerden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Kolayca kurulabildiği gibi yazılarınızda veya site içerisinde kullanacağınız cümleleri bile ayarlamaktadır. Eklentinin içerisinde ki bölümleri inceleyecek olursak;

 • Başlık
 • Açıklama
 • Anahtar Kelimeler

Olarak ön plana çıkmaktadır. Daha önce kullandığınız başlıkları hiçbir şekilde kabul etmemektedir. Açıklama içerisinde tercih ettiğiniz kelimeleri anahtar kelime olarak en son aşağıya girerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Eklenti için teknik olarak bilgi dağarcığınızın yüksek olmasına gerek yok. Kolayca yapılabilecek bir işlem olması ile birlikte dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz bir eklentidir. Bu nedenle de birçok site tarafından her zaman için tercih edilmektedir. Genel özelliklerine bakıldığı zaman;

 • Arama motorlarında ön plana çıkarır
 • SEO çalışmalarının başarılı şekilde yürütülmesini sağlar
 • Google ve diğer arama motorlarını destekler
 • Konularınızın analizini yaparak hatalarınızı otomatik olarak düzeltir

Yukarıda yer alanlar sağladığı en önemli yararlar ve özelliklerdir. Bu nedenle de All in One SEO her zaman için sitelerinde vazgeçilmezi olmuştur.


WordPress Yoast SEO

Eklenti Sayfası: WordPress SEO by Yoast

Ücretsiz wordpress SEO eklentileri alanında sıklıkla tercih edilmese de birçok kişi tarafından bilinmektedir. Diğer eklentiye göre biraz daha zor çalışmaktadır. SEO çalışmalarında bu nedenle de her zaman için biraz geride kalmıştır. Genel olarak eklenti ile gelen alanlara bakacak olursak;

 • Başlık
 • Açıklama
 • Anahtar Kelimeler

Yukarı da yer alan bölümler sizlere sunulmaktadır. Yapacağınız veya yazacağınız her açıklama da bu sistem içerisinde hareket etmeniz gerekmektedir. Eklentinin özelliklerini incelediğimiz zaman;

 • Arama motorlarına duyarlı
 • SEO çalışmalarını için sonuç odaklı olmasını sağlar
 • Yanlışları otomatik düzeltir
 • Arama motorlarında ön plana çıkmanız için çalışma yapılabilir

Diğer eklentide yer alan özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Ücretsiz şekilde çalışmalarınızın içerisinde arzu ettiğiniz her sitede kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Kaynak: https://seotech.com.tr/wordpress-seo-eklentisi-ile-aramalarda-yukselin/

Bir önceki yazımız olan Makale Özgünlük Kontrolü Nasıl Yapılır? - Makale Kontrol Siteleri başlıklı makalemizde makale özgünlüğü kontrol etme, makale özgünlüğü sorgulama ve makale özgünlük kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (6)

 1. WordPresste ki en iyi ücretsiz SEO eklentisi bence all in seodur.

 2. 4 sene önce

  All in one seo ile yoast eklentilerinden her ikisini de kullandım ancak all in one seo daha kullanışlı bence. Yoast çok kuralcı uymaya kalkarsanız çok zaman harcıyorsunuz ayrıca o kadar gerekli mi o da tartışılır.

 3. WordPress altyapısını kullanan siteler için çok güzel bir yazı olmuş. Teşekkür ederim.

 4. 4 sene önce

  Bir ara yoast kullandım oldukça memnun kaldım ama bir zaman sonra hatalar oluşmaya başladı. All in seoyu kullanmaya başladım. Tavsiye ederim.

 5. 3 sene önce

  All in seo daha kullanışlı ve daha basit tavsiye ederim herkese. Makaleniz içinde ayrıca teşekkür ederim