1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Yakın Tarihin En İyi 10 Korku Filmi

Yakın Tarihin En İyi 10 Korku Filmi

en iyi korku filmleri 1

1.Get Out – Kapan

IMDB Puanı: 7.8

Vizyon Tarihi: 2017

Özet: Chris isimli siyahi genç sevgilisi Rose ile mutlu mesut yaşamaktadır. Bir gün Rose, sevgilisi Chris’i evine davet eder. Chris, Rose’da bir gariplik olduğunu hisseder. Ve sevgilisi Rose’un evine gelen siyahi insanların başına kötü şeylerin geldiğini öğrenir. Chris’in bu evden kurtulması hiç de kolay olmayacaktır.


2.The Descent – Cehenneme Bir Adım

IMDB Puanı: 7.2

Vizyon Tarihi: 2005

Özet: Tatile çıkan genç ve güzel bir kadının arkadaşlarıyla yürüyüşe çıktığı sırada trajik bir kazaya tanık olmasından 1 yıl sonra yine yürüyüşe çıkıp bir mağarada mahsur kalmalarını konu alan The Descent, insanların hayatta kalmak için neler yapabileceğini gözler önüne seriyor.


3.Mother! – Anne!

IMDB Puanı: 6.7

Vizyon Tarihi: 2017

Özet: Sıradan bir ailenin evlerine gelen misafirle birlikte alt üst olan hayatını konu alan filmde işler sarpa saracak ve misafirin gerçek niyeti açığa çıkacak.4.The Witch – Cadı

IMDB Puanı: 6.8

Vizyon Tarihi: 2015

Özet: Filmde İngiltere’de yaşayan ve dinine oldukça bağlı bir ailenin başına gelen olaylar anlatılıyor.Ailenin bütün çocukları farklı bir şekilde rahatsız edileceklerdir. Ve aile felakete doğru sürüklenecektir.


5.Split – Parçalanmış

IMDB Puanı: 7.3

Vizyon Tarihi: 2016

Özet: Çoklu kişilik bozukluğu rahatsızlığı olan bir gencin üç kız kardeşi kaçırmasıyla birlikte başlayan Split, kızların bu adamdan kurtulma çabalarını anlatıyor.


6.The Babadook – Karabasan

IMDB Puanı: 6.8

Vizyon Tarihi: 2014

Özet: Eşini kaybeden bir anne oğlu Samuel ile yalnız yaşamaktadır. Bir gün anne, Samuel’in kitaplarının arasında Mister Babadook isminde bir kitap bulur. Samuel ise annesine Babadook’u rüyalarında gördüğünü söylemektedir. Anne kitabı yok etmek ister. Ancak kitap esrarengiz bir şekilde yok olmamaktadır. Anne büyük bir paniğe kapılır. Acaba Babadook gerçekten de var mı?


7.It Follows – Peşimdeki Şeytan

IMDB Puanı: 6.9

Vizyon Tarihi: 2014

Özet: Jay,  hoşlandığı çocukla birlikte şehir dışına çıkmasıyla kendini bir harabede baygın olarak bulur. Jay’in hayatı kabusa dönüşmektedir. Birilerinin onu takip ettiğini düşünmektedir. Bu gizemi arkadaşlarıyla birlikte çözebilmek için elinden geleni yapacaktır.


8.Siccin 4

IMDB Puanı: 7.3

Vizyon Tarihi: 2017

Özet: Zengin bir adamın Saadet adında yatalak bir annesi vardır. Adamın işleri iyi gitmez ve ailesiyle birlikte annesi Saadet’in evine taşınmak zorunda kalırlar. Fakat bu ev sahiplenmiştir. Ailenin eve gelmesi ise bu sakinler tarafından hiç de hoş karşılanmaz. Çünkü bu evde Saadet’ten başka kimse istenmemektedir.


9.The Conjuring – Korku Seansı

IMDB Puanı: 7.5

Vizyon Tarihi: 2013

Özet: Doğaüstü olayları inceleyerek bunları aydınlatmak isteyen çift, bir gün önemli bir telefon alır. Perron ailesinin çiftlik evi bilinmeyen bir varlık tarafından ele geçirilmiştir. Ve ailenin hayatı mahvolmuştur. Aile bu çiftten yardım istemektedir. Bu vakanın üstesinden geleceğini düşünen çift ise ne kadar şeytani bir varlıkla karşı karşıya olduklarını anladığında iş işten geçmiş olacaktır.


10. It – O

IMDB Puanı: 7.5

Vizyon Tarihi: 2017

Özet: Maine’de küçük bir kasabada geçen filmde herkes tarafından dışlanan yedi çocuk konu alınmaktadır. Kurbanların korkularından faydalanarak şekle giren Pennywise, korkutucu bir palyaço kılığında bu çocukların hayatlarını mahvetmek ister. Çocuklar artık hayatta kalma mücadelesi vermek zorundadırlar.

Bir önceki yazımız olan Star TV ve Mavi Karadeniz Canlı HD Televizyon İzle başlıklı makalemizde mavi karadeniz tv canlı izle ve star tv izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap