İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?
  3. Yavaşlayan Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır? Android Telefonları Hızlandırma Yolları

Yavaşlayan Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır? Android Telefonları Hızlandırma Yolları

images

Yavaşlayan Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır?

Yaygınlaşan Android telefonlarla birlikte gelişen teknoloji, fotoğraf ve video piksellerinin artışı ve pek çok yeni uygulama kullanıcılarda hafıza alanında yetersiz kalma sorununu ortaya çıkartmıştır. Pek çok kullanıcı Android hafızasının kendisine yetmediği konusunda şikayetçi olmuştur. Bu yazıda bu durumun nasıl düzeltileceği, aynı zamanda pek çok uygulamadan dolayı yavaşlayan telefonlar ile ilgili basit çözümler hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Yavaşlayan Android Telefonu Hızlandırmanın Yolları

Android telefonlar, işletim sistemi ne kadar donanımlı olsa da zamanla yavaşlayarak kullanıcı için sorun haline gelebilir. Bu durumu çözüme kavuşturmak için başvurulan en kısa yol telefona format atmaktır. Ancak bazı durumlarda format atmak yeterli olmayabilir. Format atılan telefon kısa sürede tekrar aynı hale gelebilme olasılığı vermektedir. Ayrıca telefon sıkça format atmak da iyi bir çözüm değildir. Bu nedenle daha kalıcı olan yöntemler denenmelidir.

Kullanıcı İlk olarak işe telefonda fazladan yer kaplayan ögeleri silmekle başlamalıdır. Fazladan video ve fotoğraflar fazla piksel aşımına sahip olduğundan telefonun hafızasını kısa sürede doldurabilir, bu da telefonun yavaşlamasına sebep olabilir. Telefonda ne kadar az veri olursa o kadar iyidir. Son zamanlarda Android telefonlarda yaygınlaşan animasyonlu duvar kağıtları da hoş bir görünüm sağlasa da aslında telefonu yavaşlatır. Bu nedenle hareketsiz duvar kağıtları kullanmak telefonun hızı için çok daha yararlı olacaktır.

Android Telefonları Hızlandırmaya Yarayan Uygulamalar

Bu amaçla kullanılan pek çok uygulama vardır. Ancak içlerinde en bilineni Google’nın en bilinen uygulaması olan Files Go’dur. Bu uygulama telefonunuzda yer alan tüm verileri yedeklemeye yarayan bir programdır. Bu sayede telefonda fazladan yer açılmış olur ve daha hızlı bir hale gelir.

Gereksiz Uygulamalardan Kaçının

Telefonda yer alan çoğu uygulama işe yarayacak gibi gözükse de aslında çoğu zaman kullanılmaz. Bu nedenle kullanıcının tamamen işine yarayan uygulamaları kullanması ve telefonunda fazladan herhangi bir uygulama özellikle de oyun bulundurmaması telefonun hızı açısından son derece önemli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan iPhone Müzik Nasıl İndirilir? iPhone Müzik İndirme Programları başlıklı makalemizde iphone müzik indirme, iphone müzik indirme programları ve iphone müzik indirme uygulamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap