1. Ana Sayfa
  2. Diğer
  3. Yeni Nesil Selülit Tedavisi Yöntemleri

Yeni Nesil Selülit Tedavisi Yöntemleri

Yeni Nesil Selülit Tedavisi Yöntemleri

Selülit Tedavisi Nedir?

Selülit, insan vücudunun belli noktalarında bulunan kilo alımına bağlı olarak oluşan ve cilt altındaki kılcal damarların işlevinin durması ile portakal kabuğu görünümünü andıran yağ toplanmalarına verilen addır. İnsan vücudu kilo alımına elverişli bir yapıdadır. Yenilen her besin içerisinde besin şekline göre yağ bulunmaktadır. Özellikle karbonhidrat ağırlıklı yiyecekler yağ ve şeker oluşumuna daha elverişli olduğundan bu belli bölgelerde selülit oluşmasına zemin hazırlar. Vücut yapısına göre genellikle bacaklarda, karın, bel bölgesi ve kollarda görülebilmektedir. Kilo verme ile daha çirkin bir görüntüye bürünen selülit tedavisi son yıllarda kolay estetik operasyonlarla kısa zamanlarda yapılmaktadır.

Selülit Tedavisi Nasıl yapılır?

Selülit tedavisi ile ilgili son yıllarda çok farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Cilt altında bulunan kılcal damar hücrelerini canlandırmak ve yeniden hareketliliğini sağlamak amacıyla birçok yöntem uygulanmaktadır. Bu yöntemlerin bazıları; Velashape yöntemi, Thermage teknolojisi, Vshape ve Body Fx yöntemi ile selülit tedavisi yöntemleridir. Velashape yöntemi ile uygulanan selülit tedavisinde, radyo frekansları, kızılötesi ışın enerjisi ile mekanik masaj teknikleri birlikte kullanılarak derin cilt altına ulaşılması sağlanır ve bu yöntem ile hareketsiz doku ve hücreler canlandırılarak, damarların yeniden gerilmesi sağlanır. Böylelikle selülit nedeniyle oluşan görüntü bozuklukları 4-6 saat sürebilen uygulama ile düzelerek, cildin pürüzsüz bir hal alması sağlanır.

Bir diğer teknik olan Thermage yöntemi ile kilo vermeden de selülitlerinizden kurtulmanız mümkün. Cilt yüzeyinde bulunan ve sarkmaya dönüşen selülitlerde yine radyo frekansları uygulanarak tek seansta selülitli bölgenin iyileşmesi sağlanır. Thermage uygulaması, Velashape ve Vshape yöntemleri ile birlikte uygulandığında daha etkili sonuçlar elde edilmektedir.

Son teknolojilere göre uyarlanmış bir diğer yöntem de Vshape uygulama tekniğidir. Vshape yönteminde radyo frekanslarına ilave olarak, ultrason tekniği de kullanılarak bir tedavi şekli uygulanır. Bu yöntem ile uygulamada, cilt altında güçlü ve etkili ısı dengesi oluşturulurken, ciltte bulunan kolajen seviyesi en üst seviyeye çıkar. Ultrason dalgaları ile de bölgede bulunan inatçı yağ tabakaları parçalanmış olur. Uygulanan yüksek derecede radyo frekansları ile direk ölü dokular hedeflenerek, ciltte bulunan su döngüsünün devamlılığı arttırılır. Vshape uygulama tekniği 20 ila 30 dakika gibi sürede uygulanır ve selülitli bölgenin durumuna göre 4 ila 6 seans daha uygulanması gerekebilir.

Body Fx ile selülit tedavisi uygulamasında ise, yeni nesil bir frekans uygulanarak ve özel vakum tekniği ile birlikte selülitli bölgenin temizlenmesi sağlanır. Özellikle selülitin yoğun görüldüğü, üst bacak, karın, kalça ve kol bölgelerinde selüliti azaltmak ve cildi sıkılaştırmak için uygulanan bir yöntemdir. Uygulama esnasında cilt ısısının ölçülmesi ile cilde uygulanan enerji ayarlanabilir ve tedaviden olumlu sonuçlar alınması sağlanır. Bir diğer özelliği de cildin elastik görünümünü sağlaması, sorunlu bölgedeki sarkmaları düzelterek cildin daha sıkı görünmesini sağlamaktır.

Cilt yapısına göre 4-6 seans uygulandığında daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Estetik uzmanı Dr. Mustafa Karataş’a göre, selülit tedavisinde başarılı sonuçlar elde edilebilmesi için dengeli ve düzenli beslenmeye özen gösterilmelidir. Aksi takdirde sürekli kilo alımlarında selülitlerin tekrar etmesi kaçınılmazdır. Selülit tedavi uygulamaları ile daha detaylı bilgi almak için www.drmustafakaratas.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Boğazda Tekne Turu ve Evlenme Teklifi Organizasyonları başlıklı makalemizde boğazda organizasyon ve boğazda tekne turu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Selülit tedavisi ile alakalı ayrıntılı bir yazı olmuş.