İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Nasıl Yapılır?
 3. Youtube Reklamlarından Nasıl Kurtulabilirim? Adblock Reklam Engelleme

Youtube Reklamlarından Nasıl Kurtulabilirim? Adblock Reklam Engelleme

adblock

Siz de Youtube sitesini açtınız ve bir video izlemek istediniz. Videoyu izlerken sinirinizi bozan reklamlar geliyor ve sizin seyir zevkinizi bozuyorsa ve kendinize “Youtube Reklamlarından nasıl kurtulabilirim?” sorusunu sorduysanız şu anda doğru yerdesiniz. Çünkü artık böyle bir probleminiz kalmayacak. Çünkü artık AdBlock’unuz var.

Öncelikle AdBlock bir Google Chrome eklentisidir. Bu yüzden AdBlock eklentisini kullanabilmek için tarayıcınızın Google Chrome olması gerekiyor. Eğer Google Chrome sahibiyseniz kurulum adımlarına geçebilirsiniz.


Eklenti Kurulumu

 • İlk olarak buradan eklenti sayfasına gidin ve “AdBlock’u Hemen İndirin” butonuna tıklayın.
 • Yukarıda gelen uyarıya “Uzantı Ekle” kısmına basarak yanıt verin.
 • Bir kaç saniye kurulumun bitmesini bekleyin.
 • Google Chrome tarayıcınızın sağ üst tarafında kırmızı beyaz bir el işareti belirecektir. Artık özgürsünüz. Reklam izlemek zorunda değilsiniz.

Eğer isterseniz işiniz bittiğinde eklentiyi kapatabilirsiniz. Veya kırmızı beyaz el işaretine tıklayarak sadece bazı sitelerde reklam görünmesini ayarlayabilirsiniz. Tamamen size kalmış bir şey.

Bir önceki yazımız olan Turkcell Bedava İnternet Kampanyaları - Güncel 2018 başlıklı makalemizde turkcell bedava internet, turkcell bedava internet 2017 ve turkcell bedava internet kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (11)

 1. Bu Uygulama Çok başarılı bir uygulama fakat bazı sitelrde png jpg gif tarzı reklamlar yapılıyor onları engellemiyor onlarıda engellese çok daha iyi olur

 2. youtube ve diğer sitelerdeki boğucu reklamlardan sayenizde kurtuldum ama az reklam vererek göz yormayan sitelere haksızlık oluyor bunu nasıl çözecek google bilemiyorum.

 3. Hem youtube daki reklamlar için hem de sitelerdeki reklamlar için oldukça iyi çalışan bir eklenti. Bazen eklentiyi kapatmış olarak sörf yapmayı deniyim diyorum ama çıldırmamak elde değil. Özellikle youtube da video arasında çıkan reklamlar oldukça sinir bozucu. Kurun adblocku keyfinize bakın.

 4. Youtube reklamlarından gına gelmişti artık her video da vardı. Çok iyi oldu teşekkürler.

 5. 4 sene önce

  Şu youtube reklamları gerçektende youtube sitesine zarar veriyor kanısındayım. Bazı sayfalar kısacık videoya 10 reklam koyunca izlenmiyor.

 6. 4 sene önce

  Bence reklamlar bu işin doğasında var. nasıl ki tv izlerken reklam koymayın diyemiyorsak youtube reklamlarına da çok karışmamak lazım. hem de birçoğu 4 saniyede geçilebiliyorken.

 7. adblock reklamdan para kazanan internet sitelerinin en büyük düşmanı, reklamlarla boğulmayan sitelere haksızlık ediliyor adblock kullanılarak.

 8. Youtube reklamlarını bazı kanallar aşırı abartıyor ve her 2 dk da bir reklam koyuyor. Adblock un youtube reklamlarınıda engellediğini bilmiyordum saolun.